Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Płytki kitów z "+" czyli manifest kreatywności

kedzi1
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2004, o 09:32
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Płytki kitów z "+" czyli manifest kreatywności

Postautor: kedzi1 » 23 sie 2004, o 18:36

Mam małą sugestie jesli chodzi o dystrybucje płytek AVT. Mianowicie płytki projektów w których urzyto układów programowalnych (GAL, uP itp.) są dostępne w sprzedaży tylko z tymi układami. A wiele konstruktorów, którzy nie są tylko bezmyślnymi monterami myśli o przeróbce urządzeń proponowanych przez EP, EdW. Często w konstukcjach nie zostają użyte wyżej wymienione układy. Po pierwsze są one w takich przypadkach nie potrzebne, po drugie płytki z nimi są drogie, co często prowadzi iż nie mieszczą się w cenie do której magą zostać wysłane za darmo wraz z prenumeratą. Sam bardzo cierpie iż nie moge zakupić płytek do kitu AVT-591 bez mikrokontrolerów. Potrzebuje dwuch takich płytek ale chce wykorzystać je jako moduły wejściowe "wzmacniacz+A/C". Czy jest jakakolwiek możliwość zakupu samych płytek ? Wydawnictwo powinno pomyśleć o kreatywnych czytelnikach, którzy eksperymentują.

Z góry dziękuje za rozpatrzenie mojej prośby.
Pozdrawiam wszystkich pracowników AVT.

Z poważaniem Rafał Kędzierski

Awatar użytkownika
areczkas
-
-
Posty: 338
Rejestracja: 2 mar 2004, o 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

jak wygląda sprawa płytek?

Postautor: areczkas » 24 sie 2004, o 10:35

a jest taka możliwośćaby przesłali mi płytkę razem z prenumeratą?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 sie 2004, o 18:31

1.Płytkę można zrobic samemu jak się ma troche pojęcia o tym.
2.Można zamówić płytki które przyjda wraz z prenumeratą ,prenumeratorzy mają rabaciki nawet do 30% na same PCB :mrgreen:

kedzi1
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2004, o 09:32
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Płytki

Postautor: kedzi1 » 24 sie 2004, o 19:34

Po pierwsze: płytki do AVT-591 są dwustronne z metalizacją co w domowych warunkach jest barierą nie do przebicia. Głównie chodzi o metalizacje, bo do płytek dwusronnych mam już wprawę, stosuje poprostu lusowane przeloski z cienkiego drutu.

Po drugie: Mógł bym je zamuwić ale płytki śą dostępne tylko wraz z zaprogramowanym mikrokontrolerem. Płytka kosztuje wtedy 54 zł, co powoduje że nie można jej zamówić w ramach przesyłki z prenumeratą.
Płytki są dostępne TYLKO z mikrokontrolerem i to jest właśnie problem, który poruszyłem.

Rozumiem marketing, ale na EP pisze "Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów". Konstruktorów a nie MONTERÓW, a powyżej opisane działania AVT sprowadzają te kity do wersji "tylko dla monterów".
Co zależy AVT by nie rozprowadzać samych płytek bez zaprogramowanych układów. Jest przecież tyle osób które eksperymentują z płytkami AVT i nie koniecznie potrzebują zaprogramowanych układów dołączonych do płytki.

Myśle iż wszystkie osoby które napotkały bariere płytek z "+" powinny zabrać tutaj głos.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 sie 2004, o 19:38

A pytałeś w dziale handlowym?
Może jest jakieś rozwiązanie?
Bo naprawdę masz racje.

kedzi1
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2004, o 09:32
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Płytki z "+"

Postautor: kedzi1 » 25 sie 2004, o 15:16

Napisałem do działu handdlowego. Dostałem odpowiedz iż można kupic płytki bez "+" do kitu AVT591 za 28zł. (lepiej niż wcale)
Ale nie wiem czy można tak ze wszystkimi kitami. W gazecie napisali ostrzeżenie:

"Pozycje ze znakiem "+" zawierają koszt programu, gdyż płytki i kity sprzedawane są wyłącznie z dyskietką i zaprogramowanymi układami"

Warto wyjaśnić dokładnie tą sprawę, bo sam już nie wiem co o tym myśleć. :?

Awatar użytkownika
cyrus
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: cyrus » 27 sie 2004, o 20:25

:evil: Radzę ostrożnie z wysyłką z prenumeratą. Myślałem że gdy zamówię przed wysyłką gazety to przyjdzie z najbliższą prenumeratą, ale to nie takie proste. Po awanturze mailowej zrobionej działowi handlowemu okazało się że zamówienia na wysyłkę sa zbierane do bodajże 20 danego miesiąca, potem przekazywane do realizacji, czyli możemy czekać i prawie dwa miesiące, zależy kiedy zamówimy. Solennie obiecano mi że stosowne informacje znajdą sie w gazetkach, ale mimo kilku miesięcy nic się nie ukazało. A cena normalnej wysyłki jest stanowczo za duża. A można by wprowadzić opcję wysyłki po wpłacie na konto po potwierdzeniu możliwości realizacji zamówienia i wtedy koszt byłby rzędu 6 zł.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości