Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT509-Przetwornik Audio /a/c pomocy

kuty
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2009, o 20:25
Lokalizacja: Pionki

AVT509-Przetwornik Audio /a/c pomocy

Postautor: kuty » 28 lip 2009, o 20:33

Witam bardzo proszę o pomoc przy uruchomieniu tego daca ponieważ już nie mam siły do niego wszystko poskładałem poprawnie i polutowałem ale za nic nie chce go wykryć w win xp pisze że nie rozpoznano urządzenia lub urządzenie ma awarie,w pierwszej fazie odrazu po złożeniu dac był bardzo ładnie wlutowany i niebyło mowy o niedolutowanych nózkach sprawdziłem pod silną lupą wszystkie elementy wlutowane zgodnie z instrukcją do karty użyłem uklad PCM2902E aleto to samo co PCM2906 tak że nie powinno byc problemów,wylutowałem tego daca i przymierzam się do akupu nowego PCM2906 oraz nowej płytki z AVT tym razem niechce czegoś zpartolić i bardzo proszę o wyjaśnienie dlaczego o przelotkach które zaznaczyłem na zdjęciach w opisie montażowym nie ma ani słowa? czy te przelotki należy koniecznie połaczyć zworkami aby dac zaczął działać?
Bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu ponieważ pieniądze którewydałem na cześći oraz płytkę praktycznie poszły w błoto,a tak naprawde nie jest ten układ jakis bardzo skomplikowany w montażu.
Załączniki
55.jpg
55.jpg (29.66 KiB) Przejrzano 7486 razy

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 28 lip 2009, o 22:48

Witam.
Co do przelotek.. jeśli jest to płytka dwustronna to wydawało by się logiczne, że przelotka pełni tutaj funkcję "mostka" - czyli połączenie ścieżek obu stron za pomocą przelotki wypełnionej czy pokrytej jakimś metalem. Chyba, że mówimy o czymś innym...

Pozdr.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, o 16:22 przez end, łącznie zmieniany 2 razy.

kuty
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2009, o 20:25
Lokalizacja: Pionki

Postautor: kuty » 29 lip 2009, o 15:08

niestety jesli chodzi o erraty nie ma tam avt509 ten kit ma ewidentnie jakiś błąd przez co nie może zostać wykryty przez system jako użądzenie hio tylko wykrywa go jako nieznane urządzenie lub majace awarje/ jeśli natomiast chodzi o te przelotki to z kąd wiadomo którą połączyć z którą jak niema nic w opisie a jest ich troche i oddalonych od ziebie znacznie więc można robiąc zworki porobic błędy łącząc nie to co trzeba.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 29 lip 2009, o 15:52

Witam. Przepraszam, że wprowadziłem w błąd, bo faktycznie nie ma erraty a ja przedstawiłem całkiem inną - link już usunąłem.
Erraty pewnie nie ma dlatego, że kit nie posiada żadnego błędu...

Z tego co znalazłem na forum to kolega Pi-Vo pisał o podmianie kwarcu lub zmiane pojemności przy nim na większe lub mniejsze.

Co do przelotek to wydaje mi się, że przelotka pełni funkcję mostka więc "mostkuje" ścieżki jednej strony z drugą. To samo dzieje się w płytkach wielowarstwowych (np. telefony komórkowe) gdzie przelotek jest od groma.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 29 lip 2009, o 18:15

jeśli natomiast chodzi o te przelotki to z kąd wiadomo którą połączyć z którą jak niema nic w opisie a jest ich troche i oddalonych od ziebie znacznie więc można robiąc zworki porobic błędy łącząc nie to co trzeba.
Nie myl przelotek ze zworkami. Przelotki są, jak opisał End w celu połączenia różnych warstw płytki, i nie musisz nic do nich podlutowywać.

kuty
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2009, o 20:25
Lokalizacja: Pionki

Postautor: kuty » 30 lip 2009, o 12:23

Błąd w tym kicie jest podobno w połączeniu daca z wyjściem usb należy podobno podmienić sygnały d+ i d- oraz zamienić miejscami rezystor R4,rozmawiałem z forumowiczem audio stereo który podobno złożył ten sam kit i też nie działeł i wywalił do kosza,potem dowiedział się że jest tam jakiś drobny błąd w połączeniach wyjścia usb a daciem ale było już zapużno bo wywalił kit i nie miał jak sprawdzić,obecnie ja też czekam na nową płytke bo tamtą zmasakrowałem przez ciągłe wylutowywanie elementów celem sprawdzenia.
Jeśli takowy błąd by istniał należało by to zgłośić do avt bo płytka oraz częśći kosztją pare złoty i szkoda żeby ktoś się naciągał.
Co do tych przelotek to wydaje mi się że aby połączyć górną warstwe z dolną należy przewlwc przez otwory jakiś drucik aby było przejscie.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 30 lip 2009, o 14:01

Co do tych przelotek to wydaje mi się że aby połączyć górną warstwe z dolną należy przewlwc przez otwory jakiś drucik aby było przejscie.
Niczego nie przeciągaj, nie przewlekaj i nie smaruj tam żadnych lutów. Jeśli to są przelotki (czyli wykonana jest metalizacja otworu) a nie sam otwór (sam nawiert), a zwykle jak są robione przelotki w płytkach seryjnych to jest metalizacja, no chyba że klient się uprze i chce bez, tylko żeby nawiercić. Przeciągać czy przewlekać należało by w płytkach robionych własnoręcznie, bo metalizacji w domu... ciężko wykonać, choć mam na to kilka pomysłów, być może kiedyś sprzedam ;)

kuty
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2009, o 20:25
Lokalizacja: Pionki

Postautor: kuty » 30 lip 2009, o 16:41

no faktycznie po bliższym obejrzeniu w środku otworu jest powleczone miedzią,co w warunkach domowych była by goła płytka tak więc drut tam będzie zbędny,ale i tak to wprowadza wbłąd montera takiej płytki bo ewidentnie wygląda ze na pcb czegoś brakuje.

kuty
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2009, o 20:25
Lokalizacja: Pionki

Postautor: kuty » 7 wrz 2009, o 16:40

złożyłem to cholerstwo po raz drugi,zamówiłem nową płytkę z avt i wszystko polutowałem zgodnie ze schematem,układ pcm2906 nowiutki perfekcyjnie wlutowany,niestety to gówno nadal nie che zadziałać! win xp pisze że nie rozpoznaje urządzenia wymieniłem kwarc na nówke dokładniejsy 12.000000Mhz zmieniałem kondensatory c17 i c18 od 27pf do33pf i nic jak to badziewie nie dzalalo tak nie działa,mam jeszcze 4szt nowych układów pcm2906B nie wiem czy mam kupić 4pcb i składać wszystkie do skutku z różnymi elementami? zaziołem się na tą karte bo inni poskladali i zadzialała imod strzała a mi za nic nie chce a polutowana jest bardzo dobrze.

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć co jest nie tak?

McKEE
-
-
Posty: 186
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:02
Lokalizacja: Gniewkowo_Toruń

Postautor: McKEE » 8 wrz 2009, o 08:06

Kolego nie stresuj sie, tylko wyslij to do AVT niech uruchomia i powiedza co bylo nie tak.
Powinni ci to szybko zrobic,
Powodzenia

kuty
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2009, o 20:25
Lokalizacja: Pionki

Postautor: kuty » 8 wrz 2009, o 11:35

Po wielu desperackich i zawziętych próbach udałomi się bydlaka uruchomić,okazało się że ta kondensatory podane przez avt przy kwarcu c17 i c18 to według noty avt miało być 27pf i przez to tyle problemów, o dziwo ze 20 razy wlutowywałem seryjnie po dwa takie same kondensatory i nic ani drgnoł,aż wku..... wlutowałem jeden 22pf a drugi wyjołem ze śmieći elektronicznych 2,2pf i co dziwne odpaliło i zaczeło się instalować?
Niewiem czy może być tak że jeden ma 22pf a drugi 2,2pf ale cel osiągnięty,karta po analogu grała bardzo czysto ale zero basu musiałem w moim rotelu włączyć loudnes na full,po tem wyjołem dwa kondensatory 1uf c10 i c11 zalecane aby je usunąć w tym kicie na audiostereo i bas się pojawił,zostały mi jeszcze kondensatory na wyjśćiu do wymiany na jakieś większe i myśle że będzie ok.

Ale problem z karta całkiem nie ustąpił,karta działa bardzo ładnie przez usb natomiast wyjścia i wejścia cyfrowe nie działają? chciałem sobie coś przegrać przez optyka na przenośny MD i wyjście optyczne swieći ale sygnał się nie pojawia.
Czy ktoś wie jak w foobarze włączyć wyjście spdif aby pojawiło się na tej karcie? bo ja tam takiej funkcji nie widze zupelnie jak by ta karta nie obsługiwała wyjść cyfrowych,układ zamontowany to PCM2906B

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości