Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z pomiarem lodówki

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

piotrino
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2016, o 21:08

Problem z pomiarem lodówki

Postautor: piotrino » 11 sie 2016, o 20:37

Witam, parę dniu zakupiłem watomierz GreenBlue GB202 do pomiaru prądu w urządzeniach. Wszystko ładnie mi pomierzyło (komputer, telewizory, czajniki elektryczne) Gdy przystąpiłem do mierzenia prądu lodówki (polar cz200) czas i pomiar właczył się jak to wczesniej na innych urządzeniach było. Zostawiłem tak to na godzinę(wszystkie urządzenia mierzyłem godzinowo). Po 20 minutach sprawdzam jaki jest pomiar przy włączonym watomierzu do lodówki i tu "zonk" czas i WAT pokazuje mi 0.00 (tak jakby lodówka nie była podłączona do watomierza. Sprawdzałem czy pokazuje mi napięcie na watomierzu i pokazywało mi poprawnie 225 -235V. Ale odczytu z lodówki nie miałem wogóle , mimo podłączonej lodówki do watomierza. Sprawdzałem na innych urządzeniach (komputer, żarówka, ładowarka). I o dziwo wszystko działało, pokazywało czas działania i ilość WAT urządzenia. Dla próby podłaczyłem lodówkę rodziców do watomierza, i tak jak w pierwszej lodówce nie działał czas i ilość Watów jakie pobiera lodówka. Oczywiście na watomierzu wskazywałem jakie jest napięcie w gniazdku. Gniazdka w którym watomierz był podłączony są sprawne. Co jest grane, na początku myślałem ze watomierz "się spalił") , ale na innych urządzeniach oprócz lodówek działa bez problemowo. Nie mam pomysłu co robić, żeby na lodówkach działało. Reklamować za bardzo nie mogę, bo niby działa na innych urządzeniach bez problemowo..... Co o tym sądzicie, gdzie tu moze być problem...? Pozdrawiam

dominik.szary
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 3 sie 2016, o 11:34

Re: Problem z pomiarem lodówki

Postautor: dominik.szary » 2 wrz 2016, o 13:44

Spróbuj mierzyć dłużej lub otwórz na jakiś czas drzwi od lodówki, tak aby kompresor się załączył.

Wróć do „Aparatura kontrolno-pomiarowa i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości