Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Interfejs ODB2 na Bluetooth

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

michal.p.gorny
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 26 maja 2015, o 14:28

Interfejs ODB2 na Bluetooth

Postautor: michal.p.gorny » 9 cze 2015, o 11:53

Dzień dobry.

Poszukuję sprawdzonego interfejsu OBD 2 do Opla z 2007 r który po wpięciu w gniazdo w samochodzie komunikuje się ze smartphonem za pomocą Bluetooth i jest do niego jakaś aplikacja na Windows Phone.

Wiem, że na alle... jest sporo takich urządzeń w cenach już od 19 złotych, ale nie mam do tego zaufania.

Proszę o podesłanie propozycji takiego urządzenia ale tylko, jeśli ktoś z Was już takie ma i jest z niego zadowolony.

Dziękuję.

__________________________________________

http://michalgorny.blogspot.com

michal.p.gorny
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 26 maja 2015, o 14:28

Re: Interfejs ODB2 na Bluetooth

Postautor: michal.p.gorny » 12 cze 2015, o 11:56

Halo!!

Czy mogę liczyć na pomoc?
Widzę, że sporo osób zajrzało do tego wątku ale czy nikt nie ma gotowego rozwiązania?

____________________________
http://michalgorny.blogspot.com

Lion23
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 31 lip 2014, o 14:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Interfejs ODB2 na Bluetooth

Postautor: Lion23 » 2 maja 2016, o 11:17

Ja mam kupiony właśnie na allegro - co prawda nie w cenie 19zł ale około 100zł - moduł ma Bluetooth oraz WiFi i nazywa się iCAR - na Windows Phone nie orientuje się zupełnie czy są tego typu apki, ale na androidzie łączy się bez problemu z wszystkimi jakie testowałem - ostatecznie zostawiłem apke Torque i kupiłem jej wersję Pro.

Moduł również bezproblemowo współpracuje z PC - w moim przypadku z programem FORScan, ale w przypadku OPLA również nie powinno być problemów.

dominik.szary
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 3 sie 2016, o 11:34

Re: Interfejs ODB2 na Bluetooth

Postautor: dominik.szary » 2 wrz 2016, o 13:47

ELM327 mierzy większość parametrów poprawnie w autach z szyną CAN. Mam taki na bluetooth od chińczyka i podstawowe parametry mierzy.

Wróć do „Aparatura kontrolno-pomiarowa i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości