Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Drift and offset

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

msf13
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2012, o 18:36

Drift and offset

Postautor: msf13 » 30 lip 2012, o 18:50

Witam i proszę o pomoc. Chodzi mi o przetłumaczenie dwóch słów z tytułu, występują w zdaniu:

A high-pass filter with 0.3Hz cut-off frequency was used to filter the signals (...). This method shifts the signal to zero eliminating both drift and offset.

Z góry dziękuję i pozdrawiam, msf13

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Drift and offset

Postautor: matiz » 30 lip 2012, o 20:37

Sygnał został odfiltrowany filtrem górnoprzepustowym o częstotliwości granicznej 0,3Hz... Ta metoda "przesuwa sygnał do zera" zapewnia odfiltrowanie zarówno przebiegów wolnozmiennych jak i składowej stałej.

Mam watpliwosci co do "przesuwa sygnał do zera" - może lepiej by było "symetryzuje sygnal"? A najlepiej w ogóle to opuścić bo wobec całego poprawnego technicznie akapitu to akurat jest "chłopski język" ;)

EDIT - no i nie wiem, z jakiej to dziedziny, i czy przebiegi wolnozmienne moga zastapic drift ;)

msf13
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2012, o 18:36

Re: Drift and offset

Postautor: msf13 » 30 lip 2012, o 21:46

Wielkie dzięki. Służę całym akapitem, tekst dotyczy badań chodu człowieka za pomocą zamontowanych w różnych miejscach na nogach żyroskopów i późniejszej obróbki danych.

A high-pass filter with 0.3Hz cut-off frequency was used to filter the inclination signals on the shank and thigh segments, and the derived knee angle was compared with the signals from the motion analysis system. This method shifts the signal to sero eliminating both drift and offset.

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Drift and offset

Postautor: matiz » 30 lip 2012, o 22:09

Hmmm no to skladowa stala moze byc, ale przebiegi wolnozmienne nie pasuja, co zamiast tego, nie wiem... A moze pasuja?

Wróć do „Aparatura kontrolno-pomiarowa i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości