Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Oscyloskop

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Bras
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2011, o 23:28
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Oscyloskop

Postautor: Bras » 6 paź 2011, o 23:19

Witam
Proszę o poradę w zakresie porządnej przystawki oscyloskopowej do PC.
Na codzień korzystam z Tektronix TDS1001B, który to w zupełności zaspokaja moje potrzeby.
Krew mnie zalewa od odłączania ponownego podłączania i przenoszenia oscul. od auta do auta i ponownie na stół celem jakiś weryfikacji. Potrzebuję oscyloskopu stacjonarnego który wyświetli pomiary na bieżąco na LCD monitora. Póki co kupiłem to http://www.rk-system.com.pl/index.php?a ... we&b=scope, ale działa do d.
Proszę o opinie

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Oscyloskop

Postautor: ECC88 » 7 paź 2011, o 09:30

Nooo ;)
Mi się podoba.
Po rozszerzeniu pamięci dobra częstotliwość próbkowania.
Oprogramowanie także "git majonez" jak to pani Basia mówi.
http://www.youtube.com/watch?v=32nX4Mgvf04
Dlaczego działa do d...?

Bras
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2011, o 23:28
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Oscyloskop

Postautor: Bras » 8 paź 2011, o 12:48

Witam
Problemy jakimi jest obarczona przystawka to zwiechy (soft zaktualizowamy, na dwóch PC te same objawy),oraz problem z uzyskaniem prawidłowego przebiegu, pomiary robiłem równocześnie TEKTRONIXem na którym z przebiegiem robię co chcę, RK spóźnia się nawet ~10s. z wyświetleniem przebiegu, do tego "złapać przebieg na ekranie" - ustawienie podstawy czasu, sposobu i poziomu wyzwalania to w większości przypadków trudne do zrobienia.
Nie szukam wersji oszczędnościowych, na zakup oscyloskopu mogę przeznaczyć 2 - 2,5 tyś. może trochę więcej. Jeżeli ma ktoś doświadczenie z dobrą przystawką tańszą, droższą chętnie poznam opinie i źródło gdzie można nabyć taki sprzęcik.
Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Oscyloskop

Postautor: ECC88 » 9 paź 2011, o 02:33

Aaaaa! No to jestem w szoku czytając taką wypowiedź. Z opisu i obrazka prezentuje się raczej pozytywnie.
Ale za 2,5koła to kupisz już konkretny osci. Dlatego definitywnie odradzam przystawki wszelkiego rodzaju.
Ja proponuję cuś takiego:
http://www.ebay.de/itm/Hantek-Digital-S ... 2563ce3068

Do eksperymentów i testów chętnie odkupie tego ScopeDAQ

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Re: Oscyloskop

Postautor: Medicus » 20 paź 2011, o 18:51

No właśnie, dlaczego chcesz iść w stonę przystawek skoro za taką kasę kupisz całkiem porządny oscyloskop?
Chociaż z własnego doświadczenia to do pomiaru przebiegów analogowych nieźle nadają się cyfrowe, ale do przebiegów cyfrowych to ja używam tylko analogowców, bo jakoś na cyfrowym jak coś zginie to zawsze to najważniejsze zbocze...

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Oscyloskop

Postautor: rezasurmar » 14 lis 2011, o 08:44

Ewentualnie z cyfrową poświatą, ale to już inny przedział cenowy, Na co dzień używam DPO2014 Tektronixa, bawiłem się też rigolami i całym tym pseudo pomiarowym przedziałem. Co Tek to Tek, ewentualnie jest jeszcze goodwill GDS3000, który jest bardzo konkurencyjny do Teka. Niestety glitchy i chwilowych zakłóceń, nie wykryjemy ani analogiem, ani tanimi oscyloskopami. Ustawiam poświatę na nieskończoność i przy podstawie 4ns, lub większej zależnie od potrzeb można sporo już znaleźć. Niestety praktycznie wszystkie tańsze cyfrówki nie zachowują się przewidywalnie w przypadku krótkich zakłóceń, w sygnałach niepowtarzalnych.

stasiek
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2012, o 21:53

Re: Oscyloskop

Postautor: stasiek » 27 lip 2012, o 17:51

jak kupiłeś zabawkę to takie są skutki.Kup rasowy oscyloskop a nie zabawkę.

Wróć do „Aparatura kontrolno-pomiarowa i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości