Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zasilacz V640

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Zasilacz V640

Postautor: ECC88 » 27 sie 2011, o 13:44

Poszukuję zasilacza do miernika Meratronik V640 (ten lewy na fotce) zamiast zasilacza sieciowego z tyłu jest tam pojemnik na bateryjki. Nie używam go w terenie więc przydał by się zasilacz. Odkupię chętnie cały przyrząd uszkodzony.
Załączniki
P8274440.JPG

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zasilacz V640

Postautor: Jacek Bogusz » 2 wrz 2011, o 09:20

Ciężko będzie, chociaż czasami widywałem na allegro... Trzeba będzie się naszukać i nachodzić. Nie chcesz go dorobić samodzielnie? To nie to samo co oryginalny, ale chyba nie miałbyś większych problemów z wbudowaniem go w pojemnik na baterie.

traxman
-
-
Posty: 215
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:19

Re: Zasilacz V640

Postautor: traxman » 2 wrz 2011, o 09:36

Zasilacz można dorobić własnoręcznie, miałem kilka fabrycznych modułów zasilających, rozdałem potrzebującym. Jeżeli chcesz zrezygnować całkowicie z zasilacza bateryjnego możesz wbudować go do pojemnika na baterie, łatwo kupić niskie transformatory zalewane o mocy 0.6-1VA bezproblemowo mieszczące się w obudowie.
Warto zastanowić się nad dorobieniem w pojemniku gniazda zasilania zewnętrznego i wykorzystaniem zwykłego zasilacza wtyczkowego.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zasilacz V640

Postautor: Jacek Bogusz » 2 wrz 2011, o 09:40

Dla kolegi ten zasilacz może też mieć wymiar kolekcjonerski, nie tylko praktyczny :wink:

traxman
-
-
Posty: 215
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:19

Re: Zasilacz V640

Postautor: traxman » 2 wrz 2011, o 09:43

Tak, fajnie jest mieć fabryczny komplet w etui i z działająca sondą w.cz.
Miernik ten pomimo leciwego wieku jest w zasadzie jedynym wiarygodnym przyrządem w m.cz~w.cz dostępnym w praktyce i był kiedyś marzeniem każdego elektronika.
Moim marzeniem jest uzbieranie seri Hm1xx Hamega, mam słabość do tego producenta jednak upolowanie dobrych i sprawnych egzemplarzy to prawdziwy fart.

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Zasilacz V640

Postautor: ECC88 » 15 wrz 2011, o 17:13

Dzięki za zainteresowanie i propozycje.
Kolorowo sprawa nie wygląda, wychodzi na to że będę musiał zniszczyć pojemnik na baterie i wmontować samoróba.
A propos Działającej sondy w.cz.
Moja już jest taka wyświechtana i nieraz przerywa że chętnie odkupił bym takową 100 procentową.

@traxman:
Napisz konkretnie jakie modele cię interesują to się rozejrzę.
Ci moi znajomi gebelsi elektronicy mają w tych swoich piwnicach czy kanciapach różne okurzone Hamegi.

stasiek
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2012, o 21:53

Re: Zasilacz V640

Postautor: stasiek » 19 cze 2012, o 19:40

Jak masz sondy od w/w miernika Metex mierzy poprawnie i nie potrzeba nosić cegły dawno wywaliłem używam w/w sond.

Wróć do „Aparatura kontrolno-pomiarowa i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości