Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

analizator sieci Profibus

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
apclite
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2011, o 11:10

analizator sieci Profibus

Postautor: apclite » 11 sie 2011, o 15:57

Cześć,
Potrzebuję sprawdzić poprawność komunikacji poprzez łącza Profibus. Podejrzewam uszkodzenie przewodów, ale możliwe też, że któreś z urządzeń nie działa zbyt dobrze. Przydałby się jakiś tester tego typu sieci - bo w przyszłości mogą wystąpić podobne problemy.
Możecie mi coś polecić?

Awatar użytkownika
apclite
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2011, o 11:10

Re: analizator sieci Profibus

Postautor: apclite » 24 sie 2011, o 18:03

Cześć,
znalazłem coś takiego, ale nie jest tanie.
Czy ktoś używał tego zestawu i może go polecić?
http://www.intex.com.pl/profibus/analiz ... m-kit.html

rotab
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 5 lip 2012, o 13:35

Re: analizator sieci Profibus

Postautor: rotab » 10 lip 2012, o 18:56

Po roku prawie ale jednak.
Zestaw ten to jeden z liderów na rynku europejskim, drugi i uważam, że lepszy jest firmy Softing (jest przedstawiciel w Polsce) ale tak czy tak pieniądze duuuuże. Znana firma (kolor szaro zielony) produkuje też tester do dosyć prostych analiz dla Profibus, ale wiadomości działa - nie działa, przerwa na drucie, zamienione końcówki itp. nie zawsze wystarczą. Dogłębna analiza przez kilkadziesiąt czasami minut da odpowiedź co naprawdę się dzieje i jacy uczestnicy sieci stają okoniem.
Masz problem - może jakoś wspólnie rozwiążemy ten węzeł, bo jak znam obiekt, to na pewno nic nie będzie lepiej tak samo z siebie.
rotab

Pułkownik40
-
-
Posty: 132
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 12:38

Re: analizator sieci Profibus

Postautor: Pułkownik40 » 30 paź 2023, o 11:49

Ostatnio miałem podobny problem, ale niestety nie udało się go rozwiązać, jak dla mnie to trudny orzech do zgryzienia, nawet nie miałem nikogo kto by się na tym znał

___________________________________
Kraków - sprawdzony pulmonolog

Wróć do „Aparatura kontrolno-pomiarowa i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości