Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jaki laptop do pracy polecicie?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jno
-
-
Posty: 327
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Jaki laptop do pracy polecicie?

Postautor: jno » 7 sie 2023, o 12:16

Cześć,
Mam do wydania okolice 1700zl na laptopa do pracy...
Myślę nad E7480 QHD
Lenovo L15 gen1/2
Lenovo T480
Co byście polecili kupić?

cezik
-
-
Posty: 533
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Jaki laptop do pracy polecicie?

Postautor: cezik » 7 sie 2023, o 12:59

Rozumiem że 7480 QHD kusi fajnym ekranem, ale na 14 calach to para w gwizdek, a hardware który musiałby to uciągnąć raczej nie dowiezie (to era 2-rdzeniowych i7 i inteli HD a nie UHD - czyli bez H.265/HEVC i bez VP9).
Jasne jakiś prosty Excel się nie zatnie, ale biorąc pod uwagę że większość ceny robi ekran (który na 14 calach i tak nie robi różnicy) to moim zdaniem nie jest to opłacalny zakup.
T480 najlepsza opcja (w wariancie z Nvidią oczywiście) jak robisz coś gdzie są potrzebne rdzenie CUDA albo chociaż dedykowana grafika. MX150 może nie powala ale tam gdzie Photoshop odmówiłby na innych laptopach wypaczenia perspektywy albo widoku z lotu ptaka - na skromnym MXie pomieli ale w końcu zrobi.
Ale osobiście postawiłbym na L15 gen 2 (jak z modemem to KONIECZNIE AMD, u mnie na zakładzie były grube jaja ze sterownikami Qualcoma na modelach z Intelem).
Ale nawet bez modemu i tak nie zaszkodzi mieć 6 zamiast 4 rdzeni z jakimś 5600U jeśli są w podobnej cenie.

Przed zakupem zerknij sobie na kody rabatowe na laptopy na tej stronie: https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/str ... dla-graczy Można kupić sobie sprzęt w dobrej cenie.

wilczyca
-
-
Posty: 82
Rejestracja: 16 lip 2020, o 09:01

Re: Jaki laptop do pracy polecicie?

Postautor: wilczyca » 10 sie 2023, o 14:48

W takiej kwocie ciężko znaleźć sprzęt o rewelacyjnych parametrach, ale nie jest to też niewykonalne. Osobiście szukałam ostatnio laptopa do pracy i nauki. Długo mi zeszło, ale w końcu udało mi się znaleźć na fajnej przecenie. Tylko pamiętaj, że przy zamawianiu z różnych stron trzeba sprawdzać, czy sprzęt jest oryginalnie zapakowany. Czasami produkty z promek są powystawowe, więc to już zależy od Twoich preferencji. Powodzenia :)

___________________________________________
https://slodkiesny.pl/posciel-160x200

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości