Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Który Linux?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Który Linux?

Postautor: Jacek Bogusz » 2 lis 2017, o 16:27

Cześć! Mam laptopa, na którym chcę posadzić Linuksa. Takie mocniejsze Core 2 Duo, 4GB RAM, SDD 128GB. Myślę o tym, aby przede wszystkim wykorzystywać go do prac związanych z Internetem, a więc poczta, przeglądarka, prace na WWW. Moglibyście polecić któregoś Linuksa? Żeby sprawnie działał na takiej maszynie i był aktualizowany na bieżąco?

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Który Linux?

Postautor: matrix » 2 lis 2017, o 18:24

Mój znajomy używa Debiana i sobie chwali. Z kolei dla początkujących podobno dobry jest Mint, ale ja z nim miałem kłopoty.
Miałem jakiś czas Debiana na kompie gdzie było 4G ramu i procek jakiś jednordzeniowy i działało to dobrze, znaczy stabilnie ale postawiłem to tylko pod serwer team speak'a.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Który Linux?

Postautor: Jacek Bogusz » 2 lis 2017, o 20:23

Początkujący to może już nie jestem - kiedyś tam stawiałem serwery sieciowe na różnych Linuksach. Tylko trochę wypadłem z obiegu, bo długo nie używałem niczego poza Ubuntu. Gdzie indziej poradzono mi też Fedorę jako taką z najświeższym kernelem i o dobrym wsparciu. Zassałem i zaraz będę oglądał w wersji live.

holona30
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2018, o 15:45

Re: Który Linux?

Postautor: holona30 » 24 mar 2018, o 15:49

Najlepiej pracowało mi się na ubuntu, dlatego też ten polecam. Miałem styczność z innymi, np. w szkole. Jednakże żaden nie był tak dobry jak ubuntu

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Który Linux?

Postautor: Jacek Bogusz » 26 mar 2018, o 09:52

Dziękuję za opinię. Zainstalowałem Fedorę i pracuję na niej. Poza takim mankamentem, że na innym sprzęcie miałem duży problem z obsłużeniem sprzętowego kontrolera RAID, to nie mam większych zastrzeżeń. Póki co zostaję przy Fedorze ;)

Awatar użytkownika
sigaris
-
-
Posty: 55
Rejestracja: 3 sty 2014, o 19:16
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Który Linux?

Postautor: sigaris » 7 cze 2018, o 07:21

Ostatnio Linux Mint zyskuje na popularności:
https://www.dobreprogramy.pl/Nowy-Linux ... 88577.html

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości