Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Chłodzenie wodne - wasze opinie

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Chłodzenie wodne - wasze opinie

Postautor: matrix » 8 maja 2017, o 20:54

Ostatnio interesuję się chłodzeniem wodnym do komputera, ale nie dla tego że podkręcam nie wiem jak, wręcz przeciwnie, nie podkręcam wcale a interesuje mnie to z dwóch powodów:
1. Kultura pracy
2. Wygląd.
Wiem, zdaję sobie sprawę że nie kosztuje to grosze. Na razie rozważam tylko w teorii.

I teraz pytanie do Was szanowni użytkownicy (ci co mieli kontakt z takimi chłodzeniami)
Jak to wygląda z punktu widzenia wytycznej nr 1 ?
Wygląd niewątpliwie jest nieziemski, ale jak jest z kulturą (głośnością) pracy ?
Dajmy na to teraz na procku mam cooler silentium PC Fortis 3 z wentylatorem również silentium pc 140mm i nawet w stresie temperatura nie sięga 50st.C. W przypadku mojego chłodzenia jest tylko jeden wentylator, więc głośność jest raczej znikoma. Jeśli założył bym chłodzenie wodne to będą 2 lub 3 wentylatory na chłodnicy + pompka więc całość będzie "chodziła" głośniej. Dobrze rozkminiam ?
W obecnej chwili najgłośniej pracuje chyba mój dysk talerzowy na dane, bo na system mam SSD. Przy normalnej pracy dwa wentylatory na karcie chodzą na 10% albo wcale, Silentium pc sigma pro na wlocie i na wylocie też raczej mają znikome obroty bo są w wersji PWM.

dambo
-
-
Posty: 16
Rejestracja: 6 lut 2017, o 23:56

Re: Chłodzenie wodne - wasze opinie

Postautor: dambo » 11 maja 2017, o 17:16

Tutaj mogę polecić kanał na YT: blackwhite TV tam jest kilka filmików na ten temat.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości