Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jaki komputer pod windows dla servera TS3 ?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Jaki komputer pod windows dla servera TS3 ?

Postautor: matrix » 7 kwie 2017, o 16:44

Mam do Was szanowni użytkownicy takie zapytanie, ale to za chwilkę.
O co chodzi ?
Chodzi o to że postawiłem sobie na kompie prywatnym zewnętrzny serwer dla komunikatora TS3.
Ale gdzie leży kłopot ?
Wiadomo, problem w tym że serwer działa tylko jak mam włączony komputer a chciał bym żeby działał 24/7 w związku z czym chciał bym jakiś tani komputer pod windows.
Dlaczego pod windows ?
Bo z postawieniem serwera dla TS3 na windowsie spokojnie sobie radzę, nie zrobił bym tego natomiast na linuxie.
Dodatkowym wymogiem obok niskiej ceny jest cicha praca. Jeśli coś ma pracować 24/7 to nie może być żadnego wentylatora ani dysku talerzowego i niczego co produkowało by hałas. Ewentualne odprowadzanie ciepła musi być silent.
I tu dochodzimy do sedna sprawy czyli do mojego pytania:
Jaki tani komputer (silent) pod serwer dla TS3 ?

Komputer taki ma służyć tylko i wyłącznie jako serwer dla tegoż komunikatora. Nic więcej na nim nie będzie.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Jaki komputer pod windows dla servera TS3 ?

Postautor: Jacek Bogusz » 10 kwie 2017, o 08:54

Proponuję zakup jakiegoś używanego notebooka, ewentualnie peceta i wyposażenie go w niewielki dysk ssd. Kiedyś budowałem routery na dystrybucjach Linuksa (np. Freesco) korzystając właśnie z tej metody. Używanego peceta - nawet miniaturowego - można kupić za niewielką kasę. Ja w swoich routerach używałem kart ISA (to zamierzchłe czasy ;) ) emulujących dysk SSD. Niestety, wydaje mi się, że wśród komputerów embedded wszystko będzie droższe i rozwiązanie ze starym pecetem, którego można dostać nawet za darmo, jest może mało eleganckie, ale też najtańsze.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Jaki komputer pod windows dla servera TS3 ?

Postautor: matrix » 10 kwie 2017, o 17:01

Nie ukrywam też że kwestia wielkości samego urządzenia również wchodzi w grę. Dobrze było by żeby było to małe urządzenie.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości