Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czy istnieje adapter 20 pin usb 3.0 male do usb male?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

piotrekkr
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 4 lut 2015, o 21:50

Czy istnieje adapter 20 pin usb 3.0 male do usb male?

Postautor: piotrekkr » 12 sie 2016, o 09:16

Cześć,

zakupiłem niedawno płytę główną i obudowę. Obudowa ma na przednim panelu port usb 3.0 i ma też przewód usb 3.0 20 pin żeński żeby podpiąc go pod płytę główną.

Obrazek

Problem w tym że bezpośrednio na płycie głównej (GIGABYTE F2A68HM-DS2) nie ma złącza usb 3.0. Porty usb 3.0 są jedynie na tylnym panelu płyty głównej. Szukałem rzez jakiś czas przejściówek które pozwoliłyby mi podpiąć port usb 3.0 z tylnego panelu do przewodu 20 pin usb 3.0 female z obudowy. Jedyne co znalazłem to jakieś dziwne przejściówki typu dwa męskie ubs 3.0 na 20 pin męski takie jak ten:

Obrazek

ale nie wiem czemu są aż dwa porty usb męskie? Czy nie wystarczyłby jeden? Czy podpięcie tego w ogóle ma sens i będzie działać? Widziałem że są przejściówki usb 3.0 20 pin męski do 9 pin usb 2.0 ale wtedy tracę prędkość :/ Proszę o pomoc. Dzięki

dominik.szary
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 3 sie 2016, o 11:34

Re: Czy istnieje adapter 20 pin usb 3.0 male do usb male?

Postautor: dominik.szary » 6 wrz 2016, o 07:52

Są dwie wtyczki bo pewnie chodzi o wydajność prądową gniazda USB. Jedno gniazdo zapewnia maksymalnie 500mA dla urządzeń, na przykład dla dysku zewnętrznego HDD może być to niewystarczające.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości