Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Pc vs konsola

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Jerzysz
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2016, o 14:21

Pc vs konsola

Postautor: Jerzysz » 19 lip 2016, o 13:48

Cześć,

chciałbym Was spytać o nieco luźniejszy temat. Preferujecie konsole czy pc?

Ja osobiście jeszcze wole pc, chociaż myśle czy nie sprzedać pc (intel i5 4460, radeon r9 280x, 8gb ram) i przejść na konsolę. Wydaje mi się że wychodzi dużo taniej, a gry nie tracą dużo na grafice pod koniec życia danej konsoli. Dodatkowo przemawia do mnie ps+ który kosztuje 160 zł z rok, daje parę gier miesięcznie i umożliwia granie przez internet.

Awatar użytkownika
AndrzejWielicki
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2016, o 13:29
Kontaktowanie:

Re: Pc vs konsola

Postautor: AndrzejWielicki » 20 sie 2016, o 12:02

Rzadko gram w gry ale jak już mi się zdarza to preferuję na komputerze. Jest dużo większy wybór gier i łatwiej go zmodernizować/naprawić w razie potrzeby.

Siostrzeniec jakiś czas temu dostał konsolę Xbox z jedną grą i żeby zagrać w jakiś inny tytuł trzeba wydać 100-200zł. Starsze gry na komputer są często dostępne za darmo lub w niskiej cenie.

Szymon507
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2016, o 11:07

Re: Pc vs konsola

Postautor: Szymon507 » 22 sie 2016, o 11:19

A co z walorami estetycznymi. Konsola jednak zabiera mniej miejsca i jest o wiele ładniejsza niż "wielki klocek z milionem kabli".

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Pc vs konsola

Postautor: matrix » 22 sie 2016, o 15:17

A co z walorami estetycznymi. Konsola jednak zabiera mniej miejsca i jest o wiele ładniejsza niż "wielki klocek z milionem kabli".
Na przykładzie mojego komputera wewnątrz. Pokaż mi gdzie widać milion kabli ?
Jeśli potrafi się organizować przestrzeń w komputerze a jeszcze do tego zakupisz obudowę z oknem to nie dość że kabli nie będzie widać to jeszcze ładnie można wyeksponować elektronikę wewnątrz...

(przepraszam że to link ale forum nie przyjmuje obrazków większych niż 1024x768, obrazek dodałem po zmniejszeniu ale link zostawię żeby ewentualnie lepiej było widać)

-> LINK <-
brak kabli mój komputer.jpg

dominik.szary
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 3 sie 2016, o 11:34

Re: Pc vs konsola

Postautor: dominik.szary » 6 wrz 2016, o 07:45

Przy obecnych rozmiarach płyt miniATX i postępującej miniaturyzacji, "wielki klocek z milionem kabli" to już zabobon. Temat PC vs konsole odwieczny problem, grafika na konsolach często nie dorównuje tej na PC, ale coś za coś. Jeżeli chcesz ładną grafikę i płynność na PC, często trzeba robić upgrade raz na rok, dwa. Na konsolach nie ma tego problemu ale jakość grafiki czasami nie powala. Inna sprawa że producenci często "kastrują" gry aby konsole się wyrabiały.

jurkov
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 16:35

Re: Pc vs konsola

Postautor: jurkov » 30 wrz 2016, o 16:47

Grafika i przyjemność z gry na korzyść konsol, jednak cena gier i dostępność na korzyść PC. Wybór zależy od tego jak często grasz, ja na przykład, ze względu na czas rzadko gram, dlatego konsola by mi się tylko kurzyła.

Mateto
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2016, o 14:48

Re: Pc vs konsola

Postautor: Mateto » 4 lis 2016, o 13:16

Nie mogę się zgodzić z jurkovem jeśli chodzi o to pierwsze, grafika - pod względem wydajności - może, ale nie zapominajmy że konsola nie ma wbudowanych AA, przez co np. w przypadku GTA V graficznie będzie zawsze na takim samym poziomie po wypuszczeniu przez producenta a jeśli porównamy to do pecetowej wersji GTA V no to mamy bardzo dużo modyfikacji poprawiających znacząco grę...

Osobiście polecam PC, może trzeba to wymieniać co parę lat ale jeśli chodzi o grafikę to powinieneś kupić PC

jou300
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2020, o 21:05

Re: Pc vs konsola

Postautor: jou300 » 24 sty 2020, o 08:27

Na Konsole jest więcej gier, więc przemawia konsola.

Magic_moon
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2019, o 11:14
Lokalizacja: Jedlina Zdrój

Re: Pc vs konsola

Postautor: Magic_moon » 9 mar 2020, o 17:43

Tylko PC ( Więcej możliwości ) . Swoją drogą masz błędnie założone chłodzenie na procesorze.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości