Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

januszpogorzelski0
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2014, o 14:08

Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Postautor: januszpogorzelski0 » 28 sie 2014, o 14:10

Czy puste tonery z drukarki można wyrzycać do kosza? Jak sytuacja wygląda prawnie?, bo muszę coś z nimi robić bo zrobił mi się już bałagan w pokoju.

Awatar użytkownika
sigaris
-
-
Posty: 55
Rejestracja: 3 sty 2014, o 19:16
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Postautor: sigaris » 29 sie 2014, o 13:46


Awatar użytkownika
Levante
-
-
Posty: 37
Rejestracja: 1 cze 2013, o 11:03

Re: Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Postautor: Levante » 30 sie 2014, o 10:16

Oddaj stary kartridż do sklepu, w którym kupujesz nowy. Kumpel, który pracuje w takim sklepie powiedział mi kiedyś, że tak wolno. Zakładam, że w każdym sklepie coś takiego funkcjonuje.

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Postautor: ECC88 » 30 sie 2014, o 19:06

Ja idę do sklepu za rogiem, oddaję stare i za 24 h odbieram je pełne. 7€ za sztukę. Może w Polsce cuś podobnego znajdziecie.

lapek
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 13:37

Re: Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Postautor: lapek » 1 wrz 2014, o 19:09

Ja idę do sklepu za rogiem, oddaję stare i za 24 h odbieram je pełne. 7€ za sztukę. Może w Polsce cuś podobnego znajdziecie.
tylko ciekawe czy w takim czasie i takiej cenie ;) ja to oddaję do skupu to zawszę mam parę złotych na nowy toner albo do nadleśnictwa na zbiórkę, raz nawet drzewo sadziłam ;)

pentel
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 8 paź 2012, o 09:39

Re: Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Postautor: pentel » 9 wrz 2014, o 20:31

utylizacja, utylizacja i jeszcze raz utylizacja. Druga sprawa to mozesz zamówić proszek i sam nabić toner. JA robie tak że kupuje toner raz na jakiś czas i napełniam go wielokrotnie, do momentu aż mi padnie. Polecam zdecydowanie to rozwiązanie. koszty eksploatacji jadą do minimum

Szymon507
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2016, o 11:07

Re: Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Postautor: Szymon507 » 25 sie 2016, o 07:19

Jak mam większą ilość pustych pojemników po tuszach i tonerach, to dzwonie do firmy Adaso i nawet na tym zarabiam.

dominik.szary
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 3 sie 2016, o 11:34

Re: Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Postautor: dominik.szary » 2 wrz 2016, o 13:49

Ja od jakiegoś czasu składuję w pokoju, ale już czas żeby coś z tym zrobić..

feul
-
-
Posty: 22
Rejestracja: 1 gru 2016, o 20:01

Re: Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Postautor: feul » 1 gru 2016, o 20:05

Kilkukrotnie można go napełnić proszkiem zanim zakończy żywot :)

Wielu autorów tekstów i opracowań blogoów próbują udowadniać założone wcześniej tezy. To zdanie ewidentnie tyczy się też do wielu tekstów w internecie. Widząc blog opłacalny biznes o finansach i ekonomii jestem pozytywnie zaskoczony. Autorzy wliczają cenę zmywarki do ceny eksploatacji, bo jest to logiczne. Dodatkowych kosztach mycia zmywarki na pusto, a już kosztów mycia zlewu nie policzyłli niektórzy bo są niskie. Do tego wyłóż naczynia na suszarkę, a potem wyczyść samą suszarkę. No i jeśli myjesz naczynia w dwóch miskach w ciągu 15 min. Na koniec to już w ogóle niektórzy nie oszczędzają czasu, bo w zmywarce 3 godziny, a ręcznie 15 min. Do zmywarki musisz się schylać, a przy zmywaniu ręcznym stoisz w naturalnej prostej pozycji. Mycie w zmywarce niszczy naczynia i o tym wielu blogerów finansowych boi się chyba pisać, bo ich teksty sponsorują producenci zmywarek. :)
Ostatnio zmieniony 4 cze 2019, o 18:26 przez feul, łącznie zmieniany 1 raz.

klaudia2000
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2016, o 11:08
Kontaktowanie:

Re: Wyrzucanie pustych tonerów do kosza?

Postautor: klaudia2000 » 6 gru 2016, o 13:45

Ja też mam już kilka pustych tonerów do pozbycia się. A czy można je oddać w dowolnym sklepie, w którym sprzedają tonery? Czy muszę wtedy coś kupić? Tonery najczęściej zamawiam przez Internet.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości