Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Co wybrac zamiast windows?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

mardock9
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2015, o 16:21
Kontaktowanie:

Re: Co wybrac zamiast windows?

Postautor: mardock9 » 18 cze 2015, o 12:46

Ogólnie mam takiego wqrfa na 8.1 że zamierzam wrócić do 7ki... 10 miała byc ratunkiem ale...skoro mówisz że layout niewiele się zmieni to już sam nie wiem...:(

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Co wybrac zamiast windows?

Postautor: Jacek Bogusz » 19 cze 2015, o 08:24

Z 8.1 pracuje się całkiem przyjemnie, ale na laptopie z ekranem dotykowym. Te tzw. "gesty" są całkiem wygodne w użyciu, umożliwiają szybkie zamykanie, otwieranie, powiększanie i obracanie obiektów. Jednak mimo tej "wygody" do wielu czynności i tak trzeba sięgnąć po mysz lub coś podobnego. Piekielnie trudne jest np. trafienie kursorem w konkretne miejsce w edytorze. Mnie też razi ten upaprany łapą ekran ;). Czy nie mógłby być matowy? Ale to już pretensję do producenta komputera. Dlatego na tym komputerze jest zainstalowany tylko edytor (tekstowy i oraz do pisania programów), terminal do testowania transmisji. Komputera używam głównie przy jakiejś nieskomplikowanej pracy z dala od warsztatu lub po prostu do zajrzenia na www lub do poczty.
Mam też 8.1 na komputerze stacjonarnym ze zwykłą myszką i to faktycznie porażka. Irytuje mnie też to, że wszystkie komputery mają problem z komunikacją przez Wi-Fi (wszystkie wbudowane chipy Atheros). Na strony trzeba wchodzić po 2x, żeby wyświetliły się poprawnie. A pod 7, mimo tego samego sprzętu, nie ma żadnych kłopotów. Co ja się z tym namęczyłem! Zmiany sterowników, ustawień, nawet zmieniłem router na inny model. Niby jest lepiej, ale nadal są problemy. I tylko przez Wi-Fi.
Podsumowując - wydaje mi się, że MS za bardzo wybiegł w przyszłość i sprzęt oraz użytkownicy jeszcze chyba trochę nie nadążają. I nie chodzi tu bynajmniej o sterowniki, ale o nasze nawyki oraz brak "dotyku" chyba w większości komputerów osobistych.

michal.p.gorny
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 26 maja 2015, o 14:28

Re: Co wybrac zamiast windows?

Postautor: michal.p.gorny » 23 cze 2015, o 13:21

A jak wygladaja wymagania sprzetowe do win 10.
Czy przykladowo dwurdzeniowy 2x1m6 GHz i 3 GB ramu podołają??


________________________________________
http://michalgorny.blogspot.com

JagodaZielinska
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2015, o 19:43

Re: Co wybrac zamiast windows?

Postautor: JagodaZielinska » 4 lip 2015, o 19:59

Czy ktoś z Was posiada już Windowsa 10? Jak wrażenia? Zastanawiam się czy warto aktualizować wersję, którą posiadam.

Awatar użytkownika
Levante
-
-
Posty: 37
Rejestracja: 1 cze 2013, o 11:03

Re: Co wybrac zamiast windows?

Postautor: Levante » 23 lip 2015, o 16:15

W lipcu będzie Windows 10 hehe wiem że to nie alternatywa bo w końcu to dalej Windows ale może warto potestować i zobaczyć czy jest całkiem inny od 8ki.
Mam Technical Preview. Dużych różnic nie zauważyłem. Wróciło menu startowe, chociaż i tak wciśnięto kilka kafelków. Na dole przy pasku można zobaczyć podglądy otwartych programów. Tak więc wizualnie się specjalnie nie różni.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości