Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

WLan nie działa Medion 96500

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

WLan nie działa Medion 96500

Postautor: ECC88 » 9 maja 2012, o 15:07

Witam
W łapy wpadł mi wczoraj laptok MEDION 96500 (hyba z Aldi).
Wziąłem płyte Linux Ubuntu 10.10, zabutowałem machinu, Nawet w trybie pracy z CD rozpoznał wszystkie sterowniki, niby wszystko cacy.

Więc zdecydowałem się zainstalować ten system. Przy instalacji automatycznie z sieci pobrał i zainstalował wszystkie aktualizacje i swoje Updates.

Problem 1 polega na tym że Wlan zostaje rozpoznawany ale nie mogę go włączyć. To znaczy, te przyciski z boku po prawej stronie Blutus i WiFi nie działają. Co z tym fantem zrobić?

Problem 2 to nowa powierzchnia graficzna z Ubuntu 11.xx. Jak wrócić do starej powierzchni z 10.10?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: WLan nie działa Medion 96500

Postautor: pajaczek » 9 maja 2012, o 15:28

A co oznacza w takim razie, że WLan zostaje rozpoznany??
W niektórych lapkach trzeba aktywować WLAN w bios, by móc go później włączać/wyłączać przyciskiem bądź kombinacją.

Co do powierzchnii... wiele mi to nie mówi ;) jakiego środowiska tam używacie? Ubuntu jest oparte na Debianie, więc pewnie Gnome?
Kurcze... muszę sobie zainstalować, by odświeżyć temat, choć nie lubię Debianowatych.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości