Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czym odczytac symbol procesora?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Czym odczytac symbol procesora?

Postautor: ACeK » 11 kwie 2012, o 09:43

Obrazek

Obrazek Szukam jakiegos programu ktorym moglbym odczytac symbol procesora (np. SL7PF) bez zdejmowania z niego radiatora. Probowalem uzyc programu intela ale on tylko pokazuje dane jak na obrazku Obrazek

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Czym odczytac symbol procesora?

Postautor: pajaczek » 11 kwie 2012, o 11:27

Zależy jak dokładne dane są Ci potrzebne. Spróbuj np. CPU-Z, szczerze nie pamiętam czy podaje on symbol, ale dane bardziej szczegółowe, może na ich podstawie uda się zidentyfikować symbol.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym odczytac symbol procesora?

Postautor: ACeK » 11 kwie 2012, o 16:23

Obrazek

Obrazek Jak widac na obrazku CPU-Z nie podaje symbolu :(
Na plycie glownej mam wolne miejsce na procesor a ze teraz takie starocie sa prawie darmo :twisted: chce dokupic blizniaka. Jesli bym znal symbol to uniknal bym wyjmowania starego procka z podstawki :idea:
Dane procesora takie jak: Family, Model, Stepping nic mi nie mowia a procki chyba powinny byc takie same Obrazek

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Czym odczytac symbol procesora?

Postautor: pajaczek » 11 kwie 2012, o 18:12

Chodzi Ci więc wyłącznie o tzw. SPEC CODE (ten 5 znakowy kod).
Co do procka to będzie jakiś XEON 3200DP/2ML2/400, ważne by była to wersja DP lub MP.
Niestety pewnie bez wyjęcia procka się nie obejdzie, a sam mam co najmniej kilka podobnych (jak bardzo chcesz kupić parkę, to mogę poszukać).
Nawet wyszukiwarka intela nie znajduje nic takiego ;)
Albo znajduje P4, albo tylko z 1 wątkiem, albo z 1MB L2

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym odczytac symbol procesora?

Postautor: ACeK » 14 kwie 2012, o 11:30

Obrazek Skoro nie da sie odczytac (nie wiem czym) to wyjalem procka a dokladnie wyciagnalem z podstawki. Nozki przezyly a przy pomocy urzadzenia zwanego mlodkiem :P odkleilem od radziatora. Oznaczenie SL8P5 :idea: Teraz juz jest z powrotem na plycie dzieki czemu moge pisac ten post.
Jak wplynie na prace komputera dodanie drugie procesora :?
Czy dodanie dwuch wolniejszych (mam dwa takie same procesory SL65T 2400DP/512L2/400) poprowi wydajnosc w stosunku do tego co mam teraz :?
Pytam bo czasami operuje na bardzo duzych plikach w photoshopie gdzie laczenie kilku obrazkow troche trwa Obrazek

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czym odczytac symbol procesora?

Postautor: MatyAS » 14 kwie 2012, o 15:35

urzadzenia zwanego mlodkiem
Młodek...młodek... Nie znam. Miodek - to wiem - ten od poprawnej polszczyzny.
radziatora
A tego to już zupełnie nie kojarzę.
dodanie dwuch wolniejszych
Może zamiast grzebać w kommpie przejrzyj co masz zadane z polaka na poniedziałek?
Zgroza...

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym odczytac symbol procesora?

Postautor: ACeK » 14 kwie 2012, o 17:29

... grzebać w kommpie przejrzyj ...
Obrazek Sorry ze tak bardzo Cie urazilem ale tak mam juz od dawna ze nie wylapuje bledow jak pisze :( jeszcze raz wybacz mi Obrazek

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Czym odczytac symbol procesora?

Postautor: pajaczek » 14 kwie 2012, o 17:51

Trudno powiedzieć, na tych maszynach które mam, raczej Photoshopa nie mam, ani nie postawię nawet do testu ;) zresztą kto by wytrzymał ten hałas.
Musisz się zorientować, czy (ale podejrzewam że przynajmniej nowsze wydania tak) wspiera pracę SIMD (lub lepiej MIMD), bo inaczej dokładanie rdzeni nic nie da. Na pewno sytuację poprawić powinno dołożenie ramu, no chyba że masz system 32-bit i już zbliżyłeś się do 4GB.
Ps. Tak kierując się tym zestawieniem, różnica będzie raczej niewielka, aczkolwiek spotkałem się już z dużymi rozbieżnościami tych wyników z rzeczywistością, pamiętajmy że są to czyjeś lepiej lub gorzej skonfigurowane systemy.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości