Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

POŁĄCZENIE DYSKU TWARDEGO z LAPTOPEM

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

POŁĄCZENIE DYSKU TWARDEGO z LAPTOPEM

Postautor: GROM RYSZARD » 9 sty 2012, o 17:59

Jak w temacie szukam wiadomości jakie piny z tabelki mają być podłączone do pinów dysku twardego laptopa.Problem mam taki że tabelka która jest odpowiednikiem gniazda na płycie głównej ma 2 x po 20 pinów natomiast gniazdo hdd ma ich 44.Które piny gdzie podłączyć a które pominąć.
Załączniki
P070112_09-xvvv-1.JPG
P070112_09-xvvv-1.JPG (23.28 KiB) Przejrzano 10118 razy
6267476300_1325855866.jpg
Ostatnio zmieniony 9 sty 2012, o 18:08 przez GROM RYSZARD, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: POŁĄCZENIE DYSKU TWARDEGO z LAPTOPEM

Postautor: pajaczek » 9 sty 2012, o 18:03

Piny 1-40 tak jak jest opisane, zaś 41-44 to zasilanie.
Podłącz je o tak.

Edit: Zaraz... mówisz o podłączeniu dysku 3.5" do laptopa?? To musisz wykombinować zasilanie 12V, dyski laptopowe są zasilane tylko 5V, a 3.5" wymaga 5 i 12V.
Jeżeli odwrotnie, dyski 2.5" do stacjonarki, to tak jak wyżej.

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Re: POŁĄCZENIE DYSKU TWARDEGO z LAPTOPEM

Postautor: GROM RYSZARD » 10 sty 2012, o 08:46

Piny 1-40 tak jak jest opisane, zaś 41-44 to zasilanie.
Podłącz je o tak.

Edit: Zaraz... mówisz o podłączeniu dysku 3.5" do laptopa?? To musisz wykombinować zasilanie 12V, dyski laptopowe są zasilane tylko 5V, a 3.5" wymaga 5 i 12V.
Jeżeli odwrotnie, dyski 2.5" do stacjonarki, to tak jak wyżej.

pajączek czy to trudne pytanie?... :no:

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: POŁĄCZENIE DYSKU TWARDEGO z LAPTOPEM

Postautor: pajaczek » 10 sty 2012, o 09:27

Pytanie o tyle niejednoznaczne, że piszesz o "podłączeniu dysku z laptopem", a z drugiej strony o "gnieździe hdd" co sugeruje złącze po stronie dysku, nie komputera.
Z pierwszego można domniemać że chcesz podłączyć 3.5" do laptopa, ale w pierwszej chwili utkwiło mi jakobyś chciał podłączyć 2.5" do stacjonarnego, zwłaszcza że takie podłączenia się nie raz wykonuje, być może to mnie dodatkowo zasugerowało, później się zreflektowałem.
Przykład pinologii masz w linku z pierwszego postu, ale jak widzę w Twojej "grafice" również to wyjaśniono.
Niestety podłączenie dysku 3.5" do laptopa wymaga wykombinowania zasilania 12V (o czym wyżej wspomniałem), pomijasz wówczas piny 41-44 do płyty, ale podajesz zasilanie dysku 5 i 12V. Powinno to chodzić, choć nie sprawdzałem "na żywo".
Komplikacje będziesz miał jeszcze takie, że dysk 2.5" ma złącza w rastrze 2mm, zaś 3.5" 2,54mm

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Re: POŁĄCZENIE DYSKU TWARDEGO z LAPTOPEM

Postautor: GROM RYSZARD » 10 sty 2012, o 18:38

Proszę naprawdę uważnie przeczytać mój pierwszy post.Czy ja tam wspominam o dysku 3,5" ???
Konkretnie chodzi które wyprowadzenia z tabelki mają być połączone z pinami laptopa? :x

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: POŁĄCZENIE DYSKU TWARDEGO z LAPTOPEM

Postautor: pajaczek » 10 sty 2012, o 20:11

Czytam czytam, i coraz mniej jasności.
Napisz jasno, jaki dysk chcesz podłączyć 2,5"? taki który ma 44 pin?
W laptopie masz złącze 40 pin? Nie jest to jakaś przejściówka w bay'u?
Jeśli możesz to sprawdź jaki jest raster tego złącza, czy to jest złącze szpilkowe? (nawet przymierz do zwykłej taśmy hdd do stacjonarnego kompa, nie powinno pasować, ale zobaczysz jakie są różnice - opisz je).

Proszę się również nie denerwować, ja nie staram się na siłę droczyć, czy robić komuś na złość, tylko odpowiedzieć na tyle poprawnie, na ile odczytuję sytuację.

Złącze jest dość jasno opisane, dlatego dziwi mnie jaki tu problem, i być może dla tego doszukuję się jakiś udziwnień, których być może nie ma.

Ps. Z tabelki mogę wyczytać tylko jedno... że jest. Nie da się tam wyczytać nawet numerów pinów, nie wspominając o opisie sygnałów.

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Re: POŁĄCZENIE DYSKU TWARDEGO z LAPTOPEM

Postautor: GROM RYSZARD » 10 sty 2012, o 23:05

Oczywiście złącze laptopa ma 40 pin ale złącze HDD 2,5" ma 44 pin.Jak widać jakieś piny należy ominąć ale które ??? Stąd moje pytanie które piny z tabelki do których na dysku.
Załączniki
P070112_09-x1x2x3.JPG

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: POŁĄCZENIE DYSKU TWARDEGO z LAPTOPEM

Postautor: pajaczek » 11 sty 2012, o 08:44

No to po pierwsze, nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem by złącze dysku na płycie lapka miało 40 pin, a przynajmniej nie przypominam sobie.

Po drugie, w tej wersji tabelki widać trochę lepiej, i wreszcie można dostrzec różnice, niestety spore, wcześniej mimo chęci tego nie było widać. Jest to nietypowe rozprowadzenie jak widzę. Możesz spróbować sparować sygnały, kieruj się swoim pierwszym rysunkiem oraz tymi opisami, zobacz jakich sygnałów nie będziesz w stanie dopasować.

Ps. kto to zastosował takie nietypowe rozwiązanie, co to za laptop?? Prawdopodobnie oryginalnie do tego złącza podłącza się jakąś zatokę dysku (media bay). Może prościej będzie poszukać takiego rozszerzenia, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Re: POŁĄCZENIE DYSKU TWARDEGO z LAPTOPEM

Postautor: GROM RYSZARD » 11 sty 2012, o 10:41

Laptop-digital HiNote VP 500

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości