Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Testowanie dysku twardego programem "VICTORIA"

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Testowanie dysku twardego programem "VICTORIA"

Postautor: GROM RYSZARD » 22 cze 2010, o 09:23

Po przetestowaniu dysku twardego WD80Gb programem victoria zostało zapiane w zakładce programu kilkanaście razy kolorem czerwonym "Warning!Block start at.85193472=1558ms."Jak poważna jest to usterka i czy w jakis sposób można ją naprawić.Przeszukałem różne fora i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 22 cze 2010, o 11:21

Co prawda nie używam Victorii ale to tzw. Bad Block. Programy naprawcze do dysków zwykle same zaznaczają takie bloki jako "nie do użytku" i wszelkie następne operacje, w tym formatowanie (za wyjątkiem wszelkich loformat) omijają ten obszar. Niestety bad bloki "lubią się rozszerzać", stąd niektórzy ręcznie zaznaczają nieco większy obszar niż automat.

Do strategicznych danych bym dysku nie używał, ale do innych celów... zależy jeszcze ile tych badów jest.

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Postautor: GROM RYSZARD » 22 cze 2010, o 14:36

A jeśli sformatuje loformatem to znaczy że coś da się poprawić?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 22 cze 2010, o 14:52

Witam. Jeśli skanowałeś tym programem dysk, który aktualnie jest w użyciu to może zdarzyć się, że wyskoczą Ci tak duże czasy i tym samym ostrzeżenia, oczywiście może to też sugerować poważny błąd w tym bloku co może za jakiś czas zamienić się w tzw. bad sector.

na Twoim miejscu zgrałbym wszystkie dane z tego HDD. Ściągnął program MHDD - to w sumie to samo co Victoria HDD, ale startujesz kompa z płyty i masz więcej opcji - w tym właśnie Total ERASE i REMAP.
Oba programy są moim zdaniem najlepsze jeśli chodzi o wydania programów freeware do tego celu.

Pełna instrukcja z odnośnikiem do programu znajduje się tutaj:

http://hddrecovery.pl/programy/MHDD.html

GROM RYSZARD
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: ELBLAG

Postautor: GROM RYSZARD » 22 cze 2010, o 15:03

Oczywiście ja to wszystko rozumiem ale w dalszym ciągu nie wiem jakim programem mógłbym to naprawić i czy wogóle jest jakaś szansa do napraw tego typu?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 22 cze 2010, o 15:16

Oczywiście ja to wszystko rozumiem ale w dalszym ciągu nie wiem jakim programem mógłbym to naprawić i czy wogóle jest jakaś szansa do napraw tego typu?
Zobacz opcję ERASE i REMAP w MHDD - przeczytaj opis programu, dlatego podałem ten opis...
Być może jest to tylko błąd logiczny, a nie uszkodzenie fizyczne powierzchni talerza.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 22 cze 2010, o 17:48

A jeśli sformatuje loformatem to znaczy że coś da się poprawić?
Nie... loformat wręcz wyczyści wszelkie znaczniki. Zrób jak Ci End radzi.

Na wszelki wypadek, jeśli błędy powtarzają się dla tych samych bloków, to bym unikał tych obszarów.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości