Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Uszkodzona płyta główna

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Weller
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2009, o 10:34
Lokalizacja: Jedlina Zdrój

Uszkodzona płyta główna

Postautor: Weller » 1 sty 2010, o 17:41

Witam
Mam pytanie dotyczące płyty głównej http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... m-s2l.html wykręciłem ją z obudowy i dokładnie przeglądałem pod lupą i Zauważyłem lekko ryśnięty mikroprocesor i nie wiem czy się martwić bo wszystko chodzi jak należy czy lepiej odesłać do serwisu " Proszę o szybką pomoc "

Weller

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 1 sty 2010, o 18:00

Co znaczy "ryśnięty". Rysa na obudowie niczemu nie przeszkadza, ukruszenie rdzenia już tak, choć i z takimi defektami procesory potrafią pracować.

Podejrzewam jednak, że jest to zarysowanie obudowy jedynie... jak się bardzo uprzesz, to serwis pewnie Ci wymieni, choć równie dobrze mógłby w takim przypadku stwierdzić, że wszystko jest ok i odesłać na Twój koszt.

Weller
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2009, o 10:34
Lokalizacja: Jedlina Zdrój

Postautor: Weller » 1 sty 2010, o 18:17

ta rysa jest na mikroprocesorze na jego ząbkach

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 1 sty 2010, o 22:37

Ale bez obejrzenia tego, i to najlepiej starannego pod lupą. Do tego pewnie testów własnoręcznych, nikt z nas nie będzie w stanie Ci odpowiedzieć jednoznacznie... a i wówczas będzie to tylko "wersja" mniej lub bardziej pewna.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 2 sty 2010, o 10:48

Czasami muszę jednak być wredny...

Ten chłopak ma chyba problemy natury wewnetrznej czy jakos tak, więc może odpuśmy odpisywanie na takie pytania, bo szkoda czasu i miejsca na serwerze na takie śmieci...
Jego komputer pracuje stabilnie, a on sie przejmuje rysą na jednym z mostków lub kości biosu. Znam go, tworzy masę "sztucznych problemów" na które ja nie mam siły odpowiadać. Jest takim leniem, że użycie google sprawia wielką tudność i ciagle sądzi, że nie ma odp. na jego pytania. No sorry, na głupie pytania trudno znleźć konkretna odp. (może poszukaj głupiej)
Weź idź chłopak na sanki, sniegu napadało to możesz miło spędzić czas, a tutaj na forum pisz, ale jak masz coś konkretnego albo weź się za naukę jesli chcesz cos w tej dziedzinie osiagnąc lub coś zrozumieć, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi. A jak liczysz na łatwiznę to może zmień dziedzine z elektroniki i komputerów na obsługę betoniarki - choć i to sprawia niektórym problem...
To tyle z mojej strony.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości