Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jaki kabel sieciowy

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Weller
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2009, o 10:34
Lokalizacja: Jedlina Zdrój

Jaki kabel sieciowy

Postautor: Weller » 26 gru 2009, o 17:11

witam
mam pytanie w sprawie kabli sieciowy czy linka jest lepsza czy drut , bo słyszałem że linka ma lepsza przepustowość a drut mniejszą ::Proszę o szybką odpowiedz::


Weller12

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 26 gru 2009, o 17:35

Linka jest do patchcordów, drut do montaży stałych (choć i patchcordy można zrobić). Linka jest droższa (o tych samych parametrach).

W sprawie przepustowości to raczej kategoria przewodu się liczy. kat5 to min, można się zastanawiać powoli nad 5+/6 (no chyba, że 1GBit, to 6 min).

Weller
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2009, o 10:34
Lokalizacja: Jedlina Zdrój

Postautor: Weller » 26 gru 2009, o 17:48

dzięki pajaczek za pomoc , oto mi chodziło

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 29 gru 2009, o 01:40

Bo to już trzeba na forum pytać - tak ciężko znaleźć podstawowe informacje w sieci, że to pewnie graniczy z cudem...
Google - wciąż zbyt małe zasoby, żeby znaleźć podstawowe informacje z prawie każdej dziedziny.
Pierwsze 10 linków na googlu daje wystarczające wyniki. Np.

http://webhosting.pl/Budujemy.domowa.siec.LAN

Weller
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2009, o 10:34
Lokalizacja: Jedlina Zdrój

Postautor: Weller » 29 gru 2009, o 19:27

dzięki za pomoc End ale już się uporałem z problemem .

ht6542
-
-
Posty: 44
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: ht6542 » 30 gru 2009, o 13:27

Bo to już trzeba na forum pytać - tak ciężko znaleźć podstawowe informacje w sieci, że to pewnie graniczy z cudem...
Troszkę nie rozumiem twojego podejścia, jeśli ktoś ma wątpliwości, a informacje, które znalazł w sieci są dla niego niezbyt jasne, to chyba może zapytać o to na forum, a przynajmniej do dzisiaj tak myślałem, że od tego jest forum.

Awatar użytkownika
j_bravo
-
-
Posty: 189
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 16:30
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: j_bravo » 30 gru 2009, o 14:23

ht6542: Niby tak. ale sporo ludzi zamiast użyć wyszukiwarki albo przycisku szukaj zakłada kolejny post a to chyba nie o to chodzi ;)

ht6542
-
-
Posty: 44
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: ht6542 » 30 gru 2009, o 15:39

I z tym się zgadzam. Tylko moim zdaniem lepiej odpowiedzieć pytanie sensownie, a nie jak MY (ja) teraz bez sensu rozpisujemy się na jakiś nikomu nie służący temat.

Łatwiej odpisać www.google.pl niż rzeczowo odpowiedzieć na pytanie i tym zostawić ślad dla innych.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 30 gru 2009, o 19:45

ht6542, problem w tym, że niestety tak się tworzy setki tysięcy podobnych odpowiedzi, które na dłuższą metę powodują zaśmiecenie internetu (o ile da się jeszcze bardziej zaśmiecić). Ideałem było by, gdyby każdy najpierw użył google (yahoo, altavistę czy co tam sobie jeszcze wymyśli), a dopiero później pytał i tworzył nowe wątki.
Łatwiej odpisać www.google.pl niż rzeczowo odpowiedzieć na pytanie i tym zostawić ślad dla innych.
Uwierz że nie zawsze łatwiej, ja mam zwyczaj najpierw samemu poszukać, nawet gdy jestem pewny że google zwróci odpowiedź. O ileż łatwiej było by napisać prostą odpowiedź, niż przejrzeć te kilka linków zanim się napisze oklepane google.pl
Co do śladu na później, patrz wyżej.
a nie jak MY (ja) teraz bez sensu rozpisujemy się na jakiś nikomu nie służący temat.
No... to odpowiedź konkretna już padłą, te mniej konkretne również. Temat jak zauważyłeś nikomu niepotrzebny ;) więc zamykam. Jak ktoś będzie miał coś sensownego do dodania to... PW, może się otworzy.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości