Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czyszczenie coolerów sprężonym powietrzem

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pikczu
-
-
Posty: 89
Rejestracja: 5 paź 2003, o 19:55
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:

Postautor: pikczu » 9 maja 2009, o 22:43

Wydaj mi się ze powinieneś zrobić back up jak najszybciej bo twój system długo nie popracuje po ostatnich zabiegach a tym razem może nie być tak łatwo odzyskać dane.
System tak samo jak wentylator tęż czasem trzeba przedmuchać.

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 9 maja 2009, o 22:46

Tia... Zrób backup 300 GB danych na płytach :)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 10 maja 2009, o 11:20

Zostały użyte specjalistyczne programy do obsługi dysków i odzyskiwania danych
Te specjalistyczne programy sa dostępne w wersji demo (trial), w której to pozwalają na wszystko poza... zapisem na dysk odzyskanych danych (a ponieważ naprawdę dobre programy do tego kosztują krocie, nie sądzę by wiele osób miało pod ręką taki soft pełny). W Twoim jednak przypadku chodziło jedynie o określenie ilości i dokładnego położenia partycji, a to można było sobie przepisać na kartkę z wyników działania programu.
Wydaj mi się ze powinieneś zrobić back up jak najszybciej bo twój system długo nie popracuje po ostatnich zabiegach
To wcale nie musi być reguła, to jednak mogła być jednostkowa wpadka. Nie zmienia to faktu, że backup ważnych danych warto mieć.
No ładnie, na kilka dysków mnie nie stać, co jakiś czas nagrywam parę giga na DVD
Tia... Zrób backup 300 GB danych na płytach
To sobie trochę policzmy:
300 GB -> ok 65 płyt DVD => 50 zł
dysk 300 GB -> ok 150-170 zł
Czyli za cenę płytek do backupu + tej naprawy miałbyś praktycznie taki dysk. A ile oszczędności czasu ;) Inna sprawa że jeszcze taniej (na GB) wyjdzie przy dysku 1TB :619:

Ja mam trzy dyski dwa na Raid-0
A to nie lepiej pomyśleć o RAID 1+0 lub RAID 5 ??

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości