Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Netbook jako przenośny odtwarzacz mp3. Jaka awaryjność HDD?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
8850
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2008, o 15:56
Lokalizacja: warszawa

Netbook jako przenośny odtwarzacz mp3. Jaka awaryjność HDD?

Postautor: 8850 » 30 lis 2008, o 17:11

Mam dość małych niskopojemnościowych odwarzaczy mp3, malutkich ekraników w telefonach do czytania ebooków, kiepskiej przeglądarki WIFI w tel. - chcę wykorzystać 10" notebooka 1.5kg do odtwarzania mp3 w plecaku kiedy dojeżdżam do pracy.

Notebook wytrzymuje ok. 7 godzin pracy na baterii zamknięty w plecaku z którego wystaje tylko kabelek. Dodatkowo sterowanie pudłem jeśli nie będzie mi się chciało otwierać plecaka może odbywać się przez telefon z bluetooth (Nokia Symbian) - dzięki temu otrzymuję menu takie jak w ipodzie z pełnym dostępem do dysku i ponad 100 GB muzyki.

Jaka jest awaryjność pracy dysków twardych (SATA 5400 obrotów) podczas ruchu - chodzenia, siadania, telepoczący autobus? Słyszałem że każdy dysk laptopa ma czujnik ruchu który blokuje głowicę na ułamek sekundy jak tylko coś się niebezpiecznie poruszy.

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 1 gru 2008, o 11:19

1. o 7miu godzinach to raczej zapomnij, no chyba że msi wind z dokupioną 9cio celową baterią
2. mimo że netbooki są dość chłodne to zamknięty w plecaku może jednak się przegrzewać

Awatar użytkownika
8850
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2008, o 15:56
Lokalizacja: warszawa

Postautor: 8850 » 1 gru 2008, o 13:39

do 7 godzin powinnen wytrzymać z odłączoną matrycą w plecaku na zmniejszonej prędkości i odłączonych wszystkich urządzeniach niepotrzebnych typu wifi/usb/bluetooth itd. A plus/minus godzina/dwie to i tak nie ma większego znaczenia.
Plecak będzie przerobiony ze szczeliną wentylacyjną, poza tym to Pentium nie AMD wiec grzeje się dość słabo już bardziej dysk twardy.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości