Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Migająca matryca - Proszę o pomoc

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

the_mike
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:12
Lokalizacja: Polska

Migająca matryca - Proszę o pomoc

Postautor: the_mike » 15 lip 2008, o 01:27

Witam,

Na początku opiszę problem. Posiadam już trochę starego notebooka Compaq N800w, Ati radeon 9000 itd.
Raz miałem problemy z tasmą i po jej wymianie zniknęły, więc myslałem, że tym razem będzie podobnie (choc problem dotyczacy tasmy nie powinien przejawiac się miganiem ekranu, lecz jak miałem poprzednio - utrata kolorow itp.)
Teraz widzę migające pasy, wymieniłem tasmę, przeczysciłem wszystko co możliwe, rozebrałem komp., przeinstalowałem system, ponieważ trochę się już grzał procesor.
Generalnie nie wiem, na czym polega problem? Zauważyłem, że ustaje jak wcisnę guzik wylaczający ekran, po czym znów się pojawia, po pewnym czasie nawet to nie wystarcza nie wystarcza :/

Bardzo proszę o pomoc !!!

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 1 wrz 2008, o 09:03

Takie pojawiające się paski to w 90% przypadków matryca do wymiany.

the_mike
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:12
Lokalizacja: Polska

Postautor: the_mike » 1 wrz 2008, o 16:46

Ale to jest zalezne od temperatury procesora, bo jak ustawie chlodzenie na maximum nie ma paskow

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 2 wrz 2008, o 14:11

Jeśli mówisz, że grzeje się procesor to może sprawdź jego kontakt z radiatorem - czy na pewno dobrze przylegają do siebie no i czy jest pasta termo-przewodząca.
Napięcia na procesorze są odpowiednie?

the_mike
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:12
Lokalizacja: Polska

Postautor: the_mike » 2 wrz 2008, o 14:30

no temperatura na proc. potrafi dochodzic do 70 st

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 2 wrz 2008, o 15:44

To jest intel?? 70 stopni nie jest zabójcze, choć dość wysokie dla tego procka. Może być wiele przyczyn, choćby towarzyszące grzaniu się procesora, nagrzewanie całości wnętrza, w tym karty graficznej.
Jeśli przeczyściłeś wszystko, nie ma tam kurzu, złącza/taśmy są osadzone dobrze, wszędzie gdzie powinny są radiatory oraz pasty przewodzące... to widocznie sprzęt powoli się starzeje... Jedyne co możesz zrobić to nie doprowadzać do kolejnych przegrzań, i szykować się na jego wymianę.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 2 wrz 2008, o 16:42

Faktycznie jak na intela to dosyć wysoka temp. Ja bym sprawdził jeszcze raz czy odprowadzanie ciepła z procesora na pewno dobrze działa...
Te 70C w stresie czy po chwili? Jak zużycie procesora w menedżerze zadań?

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości