Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z LAN

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

lortt
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 2 maja 2008, o 15:17
Lokalizacja: Grójec

Problem z LAN

Postautor: lortt » 2 maja 2008, o 15:28

Witam serdecznie! Kilka dni temu nabyłem laptopa. Postanowiłem go zabrać dziś do pracy, aby miło zleciał mi czas. Podłączyłem się pod nasz służbowy LAN. Wprowadziłem wszystkie niezbędne adresy itd. Ku mojemu zdziwieniu nie działało nic. Ani LAN ani internet. Próbowałem pingować inne komputery w sieci i nic. Routera także nie mogłem zpingować. Reakcja na podłączenie kabla sieciowego do karty była prawidłowa tzn wyświetlało mi że jest połączenie itd. Co do karty sieciowej byłem pewien, ponieważ w domu mam podłączonego laptopa pod komp stacjonarny i wszystko hula. Wpadłem na pomysł aby odłączyć kabel źródłowy od switcha i podpiąć go bezpośrednio pod laptopa. I BINGO! Zadziałało, lecz dwa pozostałe kompy moich kolegów pozostały bez internetu. Dodam jeszcze tylko że mój służbowy komp pracuje bez problemu pod tym switchem. Może mi ktoś wyjaśnić to zjawisko?? Czy jest możliwe że laptop "gryzie" się ze switchem?? Czy jest jakaś szansa na obejscie tego?? Z góry dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 2 maja 2008, o 17:10

Co to za switch ??

lortt
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 2 maja 2008, o 15:17
Lokalizacja: Grójec

Postautor: lortt » 2 maja 2008, o 17:27

SURECOM EP-805SX

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 3 maja 2008, o 10:09

A jak podłączasz laptopa pod switch'a to masz połączenie lokalne 100Mbps? Czy jak już masz te połączenie to wysyła i odbiera pakiety?
Czy koledzy po podłączeniu switch'a tez nie mają internetu? Połączenia lokalne mają?

lortt
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 2 maja 2008, o 15:17
Lokalizacja: Grójec

Postautor: lortt » 3 maja 2008, o 14:25

po podłączeniu laptopa do switcha uzyskuje połączenie 100Mbps. W statystykach połączenia wyświetla jedynie pakiety wysłane. Odebranych nie ma w ogóle. Wszystkie inne komputery działają normalnie. Problem występuje tylko z laptopem.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 3 maja 2008, o 17:07

A czy jak podłączasz tym kablem do innego kompa (do innej sieciówki) to odbiera i wysyła pakiety? Zmieniałeś porty w switch'u? Kabel 100% sprawny?

Moim zdaniem coś nie tak w połączeniu laptop>switch

lortt
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 2 maja 2008, o 15:17
Lokalizacja: Grójec

Postautor: lortt » 6 maja 2008, o 15:20

no właśnie połączenie ze switchem jest ok. Kable na 100% sprawne, działają na innych komputerach. Porty w switchu zmieniałem :) generalnie troszeczkę ogarniam te tematy. Wiem co z czym się łączy :) po prostu pierwszy raz natrafiłem taki problem. Myślałem że może ktoś z Was miał podobny. Ale i tak dzięki za pomoc :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 6 maja 2008, o 16:31

To może blokada po adresie MAC? Admin pewnie wpisał adresy MAC kart w firmie do routera a Twojego adresu MAC laptopa tam nie ma i nie pójdzie...

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 6 maja 2008, o 17:14

No wlasnie takie bylo moje podejrzenie, tyle ze odnosnie switcha... ze jakis pseudozarzadzalny (z filtracja MAC)... ale patrzac po cenie i opisach, to smiem watpic czy takim jest.

Dziwne zachowanie, skoro kable sa sprawne, switch widze ze ma auto MDI/MDI-X... wszelkie filtracje na liczbe hopow odpadaja (switche nie manipuluja hopami), filtracja MAC glebiej w sieci rowniez - skoro bezposrednie podlaczenie dziala. Przychodzi mi jeszcze jedna, choc maloprawdopodobna mozliwosc... podaj nam MAC swojej karty (przynajmniej czesc), lub inaczej... sprawdz czy nie jest FF:FF:FF:FF:FF:FF lub 00:00:00:00:00:00. Nie pamietam teraz, ktore ustawialy jakie programy, ale sa takie upierdliwe "tunele" manipulujace adresem karty. Goopi i nieprzemyslany sposob "odciecia karty". Z jednym z nich udalo mi sie czasem "pogadac" na "niewtajemniczonych" hostach (chyba FF), drugi jest do uzytku wylacznie dla "wtajemniczonych" :619:

MES Mariusz
-
-
Posty: 91
Rejestracja: 17 lut 2005, o 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: MES Mariusz » 6 maja 2008, o 18:56

Co za różnica, jaki switch? Jeśli DHCP przydziela router, znajdujący się jeszcze przed switchem (często postawiony na komputerze z linuksem, który, obok serwera DHCP zazwyczaj spełnia jeszcze kilka innych zadań, np. serwer poczty, stron WWW, kont FTP ), to właśnie to on zajmuje się przydzielaniem IP. Poza tym uzyskanie IP wcale nie znaczy, że zaraz będziesz miał internet. Prawdopodobnie nie jesteś dopisany do maskarady, albo równie dobrze, twój MAC może być celowo zablokowany.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 6 maja 2008, o 20:12

Mariusz... problem w tym ze tu mowy nie bylo o DHCP, a wrecz przeciwnie... mowa byla o RECZNYM wprowadzaniu adresow (poza juz takim szczegolem ze DHCP wcale nie jest niezbedne do dzialania sieci i nie zawsze wystepuje).

Wspomniane tez bylo ze nie ma "nic" nie tylko internetu ale odpowiedzi z LAN.

A roznica jaki switch to juz pisalem wczesniej.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości