Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z głośnością chłodzenia

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Problem z głośnością chłodzenia

Postautor: Darlington » 8 kwie 2008, o 19:19

Witam.
Mam problem z głośnością chłodzenia karty graficznej.
Otóż gdy odpalę jakąś grę w 3D, wiatrak na karcie graficznej (tak myślę) zaczyna stopniowo coraz głośniej pracować, aż w końcu "wyje", mniemam iż jest to wina chłodzenia karty graficznej a nie chłodzenia procesora czy chipsetu płyty głównej ponieważ problem występuje tylko w grach, np przy obciążeniu procesora w 100% przez program SuperPi wiatraki pracują cicho.
Odkurzyłem komputer odkurzaczem i wiatraczki też ale dalej to samo...
Jak odkurzałem komputer to dotknąłem chłodzenia i normalnie ogień,....
Po paru minutach gry...
Karta graficzna to Radeon X800GTO wpięta w slot PCI-Express, płyta główna to ASUS M2NE, system Win XP SP2
Kartę graficzną mam już prawie 2 lata i dotychczas nie było z nią problemów, dopiero od jakiegoś czasu zaczyna hałasować przy grach....

Screenshot z speedfan:
Obrazek

Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 16 kwie 2008, o 16:55

Problem rozwiązany.
Pojechałem z kartą do sklepu gdzie kupowałem komputer, przeczyścili ją sprężonym powietrzem i chyba naoliwili czymś, bo teraz chodzi cichutko zarówno w systemie jak i przy grach.
Czyli przyczyną hałaśliwego chłodzenia było nadmierne zakurzenie karty i jej chłodzenia.
Temat do zamknięcia.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości