Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Linux- problem z uruchomieniem, konflikt sprzętowy?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Linux- problem z uruchomieniem, konflikt sprzętowy?

Postautor: marecki » 20 mar 2008, o 21:15

Witam...
Powiedzcie mi proszę co może być przyczyną tego że nie mogę odpalić na laptopie Fujitsu-Siemens Amilo Pro 3515 praktycznie żadnej dystrybucji linuksa?
Metodą prób i błędów doszedłem do stanu że i mandriva, i ubuntu, i knopix uruchamiają się, instalują i ponownie po instalacji ładują ale tylko jak do oddzielnego wyjścia VGA jest dołączony drugi monitor. Wtedy cała grafika wyśietla się prawidłowo.
Jeżeli uruchamiany zostaje laptop bez drugiego monitora zarówno wersje live dystrybucji jak i instalki zawieszają się, grafika "krzaczy" się jakby monitor nie mógł pracować z podstawową rozdzielczością.

W biosie komputera w ustawieniach grafiki jest opcja wyświetlania LCD, CRT oraz LCD+CRT lecz nic to nie daje.
Czy ktoś wie w czym tkwi problem? :632:

senjin
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 5 kwie 2006, o 17:02
Lokalizacja: prawie stolica
Kontaktowanie:

Postautor: senjin » 24 kwie 2008, o 20:04

pamiętam, że kiedyś ubuntu źle rozpoznał mi grafikę i trzeba było przeedytować plik /etc/X11/xorg.conf (a konkretnie ustawienia częstotliwości odświeżania)... czytałem też o tym problemie w internecie, więc może u ciebie też tak się robi?

Awatar użytkownika
fajny
-
-
Posty: 31
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:51
Lokalizacja: Słupca
Kontaktowanie:

Postautor: fajny » 29 kwie 2008, o 19:48

a może sprawdź windowsa, zobacz czy chodzi, jeśli nie chodzi chląsnięta grafika lub matryca

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 29 kwie 2008, o 21:02

Problem sam się rozwiązał metodą prób i błędów. Laptop ma ekran 16x10 i nie wszystkie dystrybucje posiadają sterowniki do odpalenia instalki w takiej rozdzielczości. Okazało się że OpenSuse 10.3 miał sterowniki i do dźwięku i do grafiki więc najbardziej wydał się optymalny.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości