Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wymiana danych poprzez Wi-Fi

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Wymiana danych poprzez Wi-Fi

Postautor: marecki » 25 lis 2007, o 11:57

Powitać..
Mam pytanko do Was o taki problem. Połączenie laptopa z kompem poprzez skrosowany przewód sieciowy nie jest problemem. Problem pojawił mi się jak drugi komp/laptop miał Viste. Nie mogłem ustanowić takiego połączenia.

Ale laptopy wyposażone są w sieć bezprzewodową - czy jest możliwość wymiany danych w ten sposób? Jaki transfer można osiągnąć przy takim połączeniu?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 lis 2007, o 12:04

Witam. Pisałem na gg, ale chyba nie doszło.
Można ustanowić połączenie laptop>laptop tylko trzeba odpowiednio ustawić obie karty w tryb Ad-Hoc wtedy jeden laptop robi za hosta a drugi łączy się z nim.

Może to Ci pomoże?

http://wifi-live.pl/node/166

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 25 lis 2007, o 12:23

Doszło endi doszło... :611: dzięki

Jak dorwie sąsiadkę to pomieszamy razem w laptopach...
A i jeszcze jedno - mam w domku wykrytą sieć bezprzewodową niezabiezpieczoną jednak nie mogę się z nią połączyć... Mam we właściwościach połączenie nieszyfrowane bez uwierzytelnienia... :608:
Załączniki
siec.jpg

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 lis 2007, o 12:38

Musiałbyś zakombinować coś w opcjach logowania, bo pewnie połączenie wymaga jakiegoś specjalnego sposobu logowania. Może poszperaj coś w opcjach WPA, SSID itp. nie pamiętam teraz tego dokładnie i w sumie nie jestem pewien czy jakichś bzdetów nie napisałem - niech ktoś mnie poprawi jak co.

Zobacz też program NetStumbler

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 25 lis 2007, o 14:55

Pokolei bo nie wiem czy dobrze zrozumialem.

Pierwszy post:
Nie mogles ustanowic polaczenia komp<->laptop jesli jeden mial viste?? ale polaczenia kablowego? Poszukaj o zaporze ogniowej/ogniomurku/firewallu w viscie. W tej kwestii akurat nie ma znaczenia czy laczysz sie przez kabel czy przez radio, jesli cos jest blokowane to bedzie blokowane w kazdym kanale transmisyjnym (albo w wybranym, ale to juz specyficzne ustawienie firewalla).

Co do transferu.. a jakie to karty 802.11 a/b/g/n ?? (ktora z literek) zreszta odpal sobie wiki i poszukaj 802.11 albo wifi.

Drugi post End'a (i te do ktorych nawiazuje):
No SSID'em to sie ta siec chwali: fn6sekne (oryginalny ;)). WPA tez nie ruszaj, bo to wlasnie jest zabezpieczenie, a skoro jest niezabezpieczona...
Prawdopodobnie siec nie udostepnia automatycznie ip (wylaczone dhcp). Btw. podlaczony to Ty jestes do niej. pozatym kiepskawa jakosc sygnalu (choc wiecej o tym powiedzialby wspomniany netstumbler).

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 25 lis 2007, o 15:56

a jakie to karty 802.11 a/b/g/n ?? (ktora z literek).
802.11 b :610:

Generalnie jestem podlączony przez LAN z przydzielaniem DHCP. A po uruchomieniu WiFi (w laptopie) znalazło mi taką sieć z którą nie mogę się właśnie połączyć...

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 25 lis 2007, o 16:59

Czyli max 11Mbit/s, co sprowadza sie do rzeczywistego transferu w granicach do 8-9Mbit/s.

Z tego co widze, to podlaczony jestes... podlaczony do sieci WiFi, ale nic pozatym, m.in. mozesz nie miec ip, a wiec tcp/ip nie wykorzystasz (dopoki nie ustawisz). To sa czesto mylone pojecia, podlaczenie do sieci WiFi, a podlaczenie do szkieletu protokolu ethernet polozonego na tej sieci.

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 25 lis 2007, o 21:37

może być też blokada MAC, nie masz odpowiedniego i sie nie dostaniesz :P
albo serwer DHCP przydziela ci jakiś lipny IP dla "nie wtajemniczonych"

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości