Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

problemów dalszy ciąg

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

problemów dalszy ciąg

Postautor: Piotreek » 22 lis 2007, o 00:18

Witam po raz nie wiem już który. Tym razem pytanie mam tylko jedno, a mianowicie: co może być powodem zmiany w dosie dysku z ktorego bootuje się windows? Ostatnio siedze a tu nagle reset.... potem komunikat "brak pliku ntldr".. ok.. zaglądam w bios a tam jako pierszy pokazuje mi się dysk który jest jako Secondary master i na pewno nie ma na nim windowsa... Co może powodować taki błąd?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 22 lis 2007, o 01:48

Jakis nagly skok napiecia, zlosliwy kod... w sumie cokolwiek ;) (choc na dobra sprawe nic nie powonno tego powodowac, by system byl niezawodny).

Wazniejsze jest pytanie, czy jestes w stanie ustawic boot spowrotem :619:

jajco112
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2007, o 20:07
Lokalizacja: Zwanowice
Kontaktowanie:

Postautor: jajco112 » 23 lis 2007, o 22:29

bootowanie można zawsze odtworzyć... edytując plik boot.ini wystarczy trochę poczytać w google (to naprawdę nie gryzie) i można znaleźć rozwiązanie braku tego pliku... istnieje także konsola odtwarzania plików w systemie windows xp( działająca także w ms-dos) i spokojnie można to naprawić... Nie jestem pewien ale wsadzenie płyty z Xp i próba instalacji systemu z wybraniem opcji napraw instalacje nie rozwiąże tego :624: Spróbuj odtworzyć plik boot.ini :611:

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 24 lis 2007, o 00:51

jajco.. nie zrozumiałeś... nie w tym sęk że naprawde znika mi jakiś plik tylko, że BIOS przestawia mi bootowanie dysków.. jestem rzecz jasna w stanie przywrócić poprzedni stan, ale nie w windzie i plikach boot.ini sęk.. i z tym się juz swego czasu bawiłem jak byłem skazany na dwa systemy... Pajączku mówisz o skokach lub złośliwym kodzie... a myślisz że może być to np uszkodzenie kontrolera dysków albo napięcia? czasem znika mi jeden z dysków jak już kiedyś wspominałem i najlepiej wtenczas poruszać wtyczkami na płycie głównej... nową płytę zresztą już zamówiłem, więc mam nadzieje że problem zniknie..kolejny na liście jest zasilacz... bo potem to już nie wiem.

czarutek

Postautor: czarutek » 24 lis 2007, o 04:36

A może całe złoto się już ze złącz po prostu starło...?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 24 lis 2007, o 14:25

Oczywiscie ze niektore uszkodzenia moga objawiac sie "zanikiem" napedu (a przez to przestawieniem botu na inny naped). I to wbrew pozorom nawet nie musi byc az tak mechaniczne uszkodzenie jak pisze Czarutek (choc oczywiscie moze), wystarczy ze uklad z czasem dostal juz w kosc (chociazby pod wplywem samonagrzewania sie).

Komputery tez ludzie, tez sie starzeja :619:

maroo
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 2 lut 2006, o 07:44
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontaktowanie:

Postautor: maroo » 24 lis 2007, o 21:20

Witam,
pozwólcie, że się przyłączę do dyskusji, czy braliście może pod uwagę stan złączy zasilających wyprowadzonych z zasilacza do dysku, też kiedyś miałem taki problem, że BIOS nie 'umiał' wykryć HDD. Problem tkwił w złączkach osadzonych w plasykowych wtykach połączeniowych. Przy odrobinie wprawy i cierpliwości :) można złączki te przywrócić do stanu używalności, czyli do likwidacji braku kontaktu miedzy złączką a twardzielem.

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 26 lis 2007, o 23:36

Póki co zainwestowałem w nową plytę główną i czekma na pierwsze oznaki niesprawności..życzę sobie żebym sie nie doczekał :) no ale komp i tak zostanie wyposażony w nowy zasilacz niebawem więc problem ewentualnych wdliych złącz również powinien zostać wyeliminowany... pożyjemy zobaczymy..dzięki

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości