Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

LCD i martwe piksele

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

LCD i martwe piksele

Postautor: Piotreek » 14 sie 2007, o 21:49

Witam i jak zwykle mam pytanie :)
Kilka dni temu ni z tego ni z owego zaczął mi si pojawiać i znikać zielony pasek martwych(już teraz) jak przypuszczam pikseli tuż przy lewym boku ekranu...od wczoraj jest już na stałe... Dodam że według menu monitora,
przepracowane ma on już ponad 12tyś. godzin... Moim pytaniem jest: czy da się coś z tym zrobić?? Czy może jednak to już cza na wymianę monitora?

Z góry dzięki za odpowiedź

P.S. Dodam jeszcze że tego paska nie widać jedynie na białym tle..tak jakby biały kolor był w stanie odtworzyć, co jest dla mnie tym dziwniejsze...

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 15 sie 2007, o 08:08

Jak masz gwarancje to oddaj go jesli nie masz to nic z tym nie zrobisz bo to jest juz wada LCD sam mam podobny problem tyle ze mam dwa piskele i w sklepie powiedzieli ze od 4 martwych pikseli mi go serwisują :( najgorzej

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 15 sie 2007, o 08:47

Jak masz gwarancje to oddaj go jesli nie masz to nic z tym nie zrobisz bo to jest juz wada LCD sam mam podobny problem tyle ze mam dwa piskele i w sklepie powiedzieli ze od 4 martwych pikseli mi go serwisują :( najgorzej
elektryczna zapalarka do gazu ;-) ponoc umozliwia dodawanie kilku zmarlych piksli :-)

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 15 sie 2007, o 10:51

elektryczna zapalarka do gazu ;-) ponoc umozliwia dodawanie kilku zmarlych piksli :-)[/quote]

A coś wiecej na ten temat możesz powiedzieć jak to można zrobić itp?

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 15 sie 2007, o 12:12

no niestety gwarancja już odeszła w niepamięć...monitor ma już prawie 5 lat :608: no trudno..na szczęście LCD nie kosztują teraz majątku.. za cenę jaką on kosztował dziś kupiłbym na pewno ze dwa 19" :599:

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 15 sie 2007, o 12:29

elektryczna zapalarka do gazu ;-) ponoc umozliwia dodawanie kilku zmarlych piksli :-)
A coś wiecej na ten temat możesz powiedzieć jak to można zrobić itp?
Przyloz... odpal...

Tylko to metoda... taka troche polska ;)

hamburgier
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 12:46
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: hamburgier » 14 wrz 2007, o 20:35

Witam, pisze bo mam podobny problem zdeka ;)
Otoz pewnego pieknego dnia z miesiac temu o dziwo podczas wykorzystywania kompa do transmisji po RS pojawil mi sie na wyswietlaczu poziomy pasek szerokosci okolo 3mm, pasek dziala jak jakas pomazana szyba, wszystko za nim widac ale jakos rozmazane, zakryte, widac takze ruch gdy cos przeciagam...
Ten pasek zaczal sie powiekszac i teraz ma juz z 7mm, Chrzani mi sie wyswietlacz?? Co sie dzieje?? Mieliscie podobne przypadki?
Dodam ze to laptop hp pavilon z 4 letni.
Teraz ten pasek przypomina jakies widmo... :) prazki jasne ciemne roznej szerokosci.
heeeh... lcd do wymiany? czy moze da sie uratowac?

Pozdrawiam!

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości