Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z odpalenie płyty głównej DFI CA33-SC

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

PiotrP32
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:58
Lokalizacja: Brodnica

Problem z odpalenie płyty głównej DFI CA33-SC

Postautor: PiotrP32 » 23 lip 2007, o 17:32

Zaznaczam, iż nie jestem ekspertem w tej dziedzinie.
Po złożeniu z dwuch komputerów jednego wydajniejszego, mam problem nie mogę uruchomić sprzętu, zasilanie dochodzi, świeci czerwony led na płycie między złączami AGP i PCI, co prawda nie pasuje wtyczka od przycisków reset, włącznika i ledów, ale próbowałem ręcznie odpalić płytę poprzez zwarcie końcówek G-SW, Reset i żadnej reakcji, po wyjęciu i włożeniu wtyczki słychać w zasilaczu pyknięcie, czy może na płycie jest inny switch do uruchomienia ? W sprzęcie siedzi grafika na AGP, karta sieciowa, pamięć 2 x 256 MB, wentylator na procku, twardziel, DVD, FD i skromny zasilacz Liteon 90W. Co mogę jeszcze zrobić ?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 23 lip 2007, o 19:00

Manual

Strona 36, rozdzial 2, 2.8.18 :

Troche nie to zwierasz (pozatym jak mam rozumiec to co napisales, zwierasz G-SW z Reset??). Ani nie chcesz przeciez wejsc w suspend, ani zresetowac, bo co tu restartowac czy usypiac jak nie zostalo jeszcze wlaczone :619: Zainteresuj sie wczesniejszym -SW

Zwroc tez uwage na ponizsze NOTE z tej instrukcji.

PiotrP32
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:58
Lokalizacja: Brodnica

Postautor: PiotrP32 » 23 lip 2007, o 21:03

Dzięki, na forum Elektrody dotarliśmy do sedna - wadliwy okazał się zasilacz.
Ciekawostką, którą się tam dowiedziałem jest to, że aby sprawdzić zasilacz wystarczy zewrzeć zielony przewód z jakimkolwiek czarnym (masa) i włączyć zasilanie - powinien ruszyć wentylator.
Pozdro dla wszystkich czytających.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości