Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wszystko "wsiąkło"

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Wszystko "wsiąkło"

Postautor: petersz » 24 maja 2007, o 13:54

Cześć. Coś złego stało się z moim komputerem. Dziś włączam (system XP Prof.) i niebieski ekranik w czasie ładowania systemu pojawił się. Restet - to samo, "Tryb Awaryjny" - to samo, "Ostatnia działająca konfiguracja" - no comment. Pamiętam, że komunikat dotyczył coś sektoru rozruchowego, nie wiem dokładnie. Wiem natomiast, że coś złego stało się z dyskiem C: na którym miałem owy system i wszystkie ważne dane! Po zainstalowaniu "tymczasowo" XP na innej partycji dysk C: wygląda tak jak na załączniku :| Zajęte tam było ok 3/4 miejsca, teraz nie ma nic... ScanDisk robiłem, oczywiście nie muszę komentować, co to pomogło. Jeśli znacie jakieś programiki do odzyskiwania danych, naprawy partycji, to proszę o pomoc... Miałem tam tyle swojej pracy :(

Pozdr.
Załączniki
Dysk.PNG

mathieiov
-
-
Posty: 46
Rejestracja: 5 gru 2005, o 14:58

Postautor: mathieiov » 24 maja 2007, o 15:12

Do odzyskiwania: Easy Recovery, choć może być problem z taką ilością danych.

ps. Czy dysk nie został fizycznie uszkodzony? Może to efekt działania jakiegoś wirusa?

ROM
-
-
Posty: 293
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 24 maja 2007, o 23:28

Do odzyskiwania: Easy Recovery, choć może być problem z taką ilością danych.

ps. Czy dysk nie został fizycznie uszkodzony? Może to efekt działania jakiegoś wirusa?
To napewno efekt działania wirusa.
Zapewne uszkodzony sektor rozruchowy dysku (ok.440 B).

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 maja 2007, o 08:48

To może polecenie FIX MBR? Może coś da... ale nie wiem sam. Sprwdź to zanim zaczniesz "bawić" się uszkodzoną partycją.

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 25 maja 2007, o 09:24

fixmbr ani fixboot nie zadziała, tylko soft do odzyskiwania danych, ja używałem czegoś takiego "FILERECOVERY PRO"
nie jestem pewien ale część danych już będzie zamazana, podczas instalacji windy pliki tymczasowe mogły tam być przechowywane, no chyba że wtedy partycja była uszkodzona i nie było jej widać

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 25 maja 2007, o 14:34

I kiszka - FILERECOVERY odnalazł pliki, ale - wyodrębnić mogę tylko takie, których rozmiar nie przekracza 10kB, wspaniale. Podobnie jest z "Easy Recovery", tj. przeczytałem, że "można jedynie zobaczyć odzyskane pliki", więc nawet nie chciało mi się ściągać tych 35MB-tów... Może coś freeware?

Pozdr.

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 25 maja 2007, o 14:51

no niestety freeware to nic nie znam,
może jest jakaś mini dystrybucja linuksa która to potrafi? spróbuje poszukać




poszukaj "PhotoRec", nie testowałem ale podobno odzyskuje różne pliki

ROM
-
-
Posty: 293
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 26 maja 2007, o 00:11

Warto by było jeszcze sprawdzić sygnaturę partycji.

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 26 maja 2007, o 06:09

Ja miałem jeszcze dzwiwniejszą rzecz. Zainstalowany systam, działał sobie, zamknąłem zwyczajowao WinXP a następnego dnia, dysk pusty. Podłączyłem do innego komputera a on wyświetla komunikat że nie sformatowany dysk. Dobrze że na nim nic nie było bo mogłem zrobić ten format, ale napradę się wystraszyłem bo widzę że może to się zdarzyć z zaskoczenia. NA tym dysku nioe było oni błędów, ani jakiegoś zawieszenia. Coś się stało z systemem podczas zamykania ze poleciał MBR i po frytkach, a co by było jak byłyby tam ważne dane??? Załamka.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 26 maja 2007, o 13:12

Jak poleci MBR to jeszcze nie tak zle... zawsze mozna odzyskac, albo progsem, albo jak sie pamieta DOKLADNE dane to recznie. Gorzej jest tak jak wyglada mi to u Petersa, ze szlag trafi tablice alokacji partycji, wowczas znacznie trudniej jest odzyskac dane, i niestety darmowe programy sa bardzo ograniczone i upierdliwe w dzialaniu...

przede wszystkim nic nie zapisywac na takim dysku, po drugi mozna skozystac z darmowego progsu tylko pokazujacego utracone pliki (byle dokladnie), zas samo odzyskiwanie wykonac undeletem. Jednak robienie tego na piechote, przy kilkuset (czy tys) plikow, to ... katorga.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości