Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z nagrywaniem z mikrofonu przez kartę dziwiękową

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z nagrywaniem z mikrofonu przez kartę dziwiękową

Postautor: Sławek5 » 21 kwie 2007, o 19:35

Hi.
Mam zamontowaną kartę dzwiękową. Jest zainstalowana dobrze. NA głośniki puszcza sygnał i jest wszystko OK. Ale nie działa mikrofon. Podłączam go i nie działa, nie nagrywa nie przyjmuje dzięków. Usunąłem tą kartę ze złącza PCI i włączyłem w biosie tą która była na płycie głównej i też nie działa. Najciekawsze jest to że mikrofon jest sprawy. Podłączony do innego komuera działa.
Co to jest

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 21 kwie 2007, o 21:35

Zobacz w "regulacja głośności" po prawej stronie na dole monitora, ikonka (głośnik), i tam zobacz czy nie jest mikrofon wyciszony.


Pozdrawiam!

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 22 kwie 2007, o 07:10

Ja wiem że takie coś istnieje. Aż tak ze mną źle nie jest.
Tu chodzi o to że zawodzą wszystkie znane ustawienia. Nawet jak zainstalowałem oprogramowanie do zgrywania to też nie działa. System widzi kartę ale nie obsługuje sygnału wejściowego?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 22 kwie 2007, o 11:00

Witam.
A wejscie liniowe działa?
Ostatnio był taki przypadek, że w opisie karty pokazane jest wejście mikrofonowe oznaczone na różowy kolor a w rzeczywistości było to wejście obok.
Czy sprawdzałeś wszystkie wejścia?

Sprawdź też tak, że daj dosyć głośno sygnał z kompa i wlącz mikrofon na max. po czym dodaj wzmocnienie +20dB i zobacz czy pojawia się wyraźny szum to będzie świadczyło o tym, że urządzenie działa i uszkodzone może być samo wejście "jack".

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 22 kwie 2007, o 11:16

W mikserze windowsowym przejść z opcji odtwarzania do nagrywania, zaznaczyć i podgłosić mikrofon... ?

Pozdr.

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 22 kwie 2007, o 13:13

Do End'a
Najciekawsze jest też to ze to działało, ale cos sie stało i już nic nie działa nawet wejscie liniowe?
To cos ze sterownikami cyba, bo to ie moze byc karta bo tak samo jest na innej. Jak usune ta z PCI i włacze zamontowana na płycie głównej to jest tak samo. tez nie działa

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 22 kwie 2007, o 17:27

To cos ze sterownikami cyba, bo to ie moze byc karta bo tak samo jest na innej. Jak usune ta z PCI i włacze zamontowana na płycie głównej to jest tak samo. tez nie działa
Coz.. bylo do Enda, a nim nie jestem ale...

Z zaznaczonego wynika ze jednak nie ze sterownikami... te sa do danego sprzetu... raczej z ustawieniami rejestratora / systemu.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości