Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Siadł mi komputer, co zrobić, pomocy

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

numerone
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 10:09
Lokalizacja: KNZ

Siadł mi komputer, co zrobić, pomocy

Postautor: numerone » 19 kwie 2007, o 10:17

Otóż wróciłem ostatnio w nocy z bibki, załączyłem kompa(a jak) po 15 min. padłem jednak i wyłączyłem go, z braku sił wcisnołem tylko POWER i poszedłem spać.Rano okazało się, że komp nie działa. Włancza się, niby wszystko pracuje, ale na monitorze nic się nie pojawia i nie ma tego charakterystycznego piknięcia podaczas włanczania. Co moze być tego powodem, coś się zjarało, czy to może bios?? Kompa rozkręcałem, wiatrak od procka chodzi, dysk też działą, cd-rom wydaje tylk jakiś dziwny dźwięk, próbowałem podłaczyć po inny monitor ale też niedziała. Proszę o pomoc ratunku!!!

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 20 kwie 2007, o 09:58

Zrób reset BIOSU i zostaw podłączony tylko sam HDD i sprawdź.
Zmierz czy masz 12 i 5V

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 20 kwie 2007, o 19:55

odłacz dyski -napędy -powinien BIOS się zgłosić.... podociskaj pamięci na płycie głównej ietc

numerone
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 10:09
Lokalizacja: KNZ

Re: re

Postautor: numerone » 21 kwie 2007, o 13:04

odłacz dyski -napędy -powinien BIOS się zgłosić.... podociskaj pamięci na płycie głównej ietc
Tylko że ja już to robilem. Odłaczyłem dysk i napędy i nadal nie dzialalo, dociskałem pamięc , grafike wszystkie taśmy, kable od zasilacza wszystko i to nic nie daje.

Awatar użytkownika
maverik
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 13 kwie 2007, o 19:25
Lokalizacja: Jasło
Kontaktowanie:

Postautor: maverik » 21 kwie 2007, o 15:35

jak kolega pisał zobacz czy jest 12v i 5v a jak jest ok to ci płyta głowna siadła

ziggy
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 2 cze 2006, o 21:44
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontaktowanie:

Postautor: ziggy » 21 kwie 2007, o 21:11

Spróbuj jednak wgrać BIOS (zaprogramować pamięć FLASH) pobrany ze strony producenta płyty. Miałem kiedyś podobny przypadek po potraktowaniu Windowsa klawiszem POWER podczas, gdy ten prezentował słynny Blue Screen :611: Ponowne załdownie BIOSa (w zewnętrznym programatorze) pomogło.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości