Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Rozmowy przez Skype i echo

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Rozmowy przez Skype i echo

Postautor: Sławek5 » 15 kwie 2007, o 18:44

Cześć.
Próbowałem użyć SKYPE do rozmów VoIP, ale nie wiem co jest podczas rozmowy powstaje jakieś echo. Po prostu mówiąc po jakim niewielkim opóźnieniu słyszę się u siebie w głośnikach. Czy to jest spowodowane może tym że łączę się poprzez lokalny LAN i mam adres IP prywatny a nie publiczny?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 15 kwie 2007, o 21:44

To nie ma nic wspolnego z adresem ip (co najwyzej na dlugosc opoznien moze miec wplyw ilosc hoop miedzy rozmowcami - ile maszyn posredniczy).

Poglos mozesz zdajsie wyfiltrowac w ustawieniach skype (przynajmniej sprobowac), wiaze sie to jednak ze wzrostem wymagan sprzetowych. Nie daje glowy ze akurat skype to umozliwi, dawno sie nie bawilem ani skype ani VoIP softwarowymi.

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Rozmowy przez Skype i echo

Postautor: PICIA » 16 kwie 2007, o 07:27

Cześć.
Próbowałem użyć SKYPE do rozmów VoIP, ale nie wiem co jest podczas rozmowy powstaje jakieś echo. Po prostu mówiąc po jakim niewielkim opóźnieniu słyszę się u siebie w głośnikach. Czy to jest spowodowane może tym że łączę się poprzez lokalny LAN i mam adres IP prywatny a nie publiczny?
a z jakiego dostępu do internetru korzystasz??? NEO??? czy kablówka i etc

Franek
-
-
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2006, o 21:34
Lokalizacja: Ustroń

Postautor: Franek » 16 kwie 2007, o 07:41

Problem występuje gdy korespondent ma mokrofon położony blisko głośnika; po prostu słyszysz nie tylko swojego korespondenta ale i wszystko co się dzieje wokół niego, a więc i Twój głos wydobywający się z jego głośnika. Wiem ze swego doświadczenia jak może to być irytujące. To echo jest nieco opóźnione względem Twojego głosu - po prostu cyfrowa obróbka sygnału zużywa nieco czasu. Nie wiem czy Skype ma mechanizmy do eleminacji tego zjawiska (tzw. "echo cancelling", profesjonalne systemy używają tych procedur).
Jest na to zdecydowana i wypróbowana rada: po obu stronach łącza uzywać słuchawek zamiast głośników; tak, aby mikrofony nie "słyszały" głośników.

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 16 kwie 2007, o 15:09

O ustawieniu mikrofonu zbyt blisko głośnika nie mam mowy bo to sprawdziłem.
Korzystam z osiedlowej sieci. Taki osiedlowy dostawca internetu.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości