Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

3 cdrom

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

sylwek12345
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 19:54
Lokalizacja: wszystko
Kontaktowanie:

3 cdrom

Postautor: sylwek12345 » 1 kwie 2007, o 20:01

Witam

Mam takol sprawe chcem podlaczyc 3 cd rom do kompa ale za nic nie dam rady i przestawialem zworki i nic moze potrzeba 2 zworek RATUJCIE
No wlasnie mam 2 cd rom i 2 dyski i chyba jurz trzeciego cd rom nie da sie podlaczyc zmienilem tasme na 3 wyjscia i przejscowke terz ale nie widziemi tego 3 cd romu wszystko inne wykrywa
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2007, o 13:01 przez sylwek12345, łącznie zmieniany 1 raz.

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 1 kwie 2007, o 21:02

W komputerze masz 2 złącza IDE. Do każdego kanału IDE możesz podłączyć po 2 urządzenia - pierwsze jako MASTER drugie jako SLAVE, co daje razem 4 napędy. Np. 1x HDD + 3x CD-ROM.

Jeżeli nie udało Ci się tego zrobić to napisz chociaż czego próbowałeś.

--
MDz

Pitolko
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 21:19
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Pitolko » 2 kwie 2007, o 07:40

Najpierw powinieneś sprawdzić czy masz taśmy sprawne.Zworkami reguluje się na PRI lub SLAVE.Dysk z tego co wiem powinien być na PRI Master jako iż pierwszy jest w kolejce.Natomiast napędy CD powinny być podpięte pod IDE 1,IDE 2 na płycie głównej.Kombinuj na wszelkie sposoby tymi zworkami od dysku twardego również.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 2 kwie 2007, o 10:33

Dysk z tego co wiem powinien być na PRI Master jako iż pierwszy jest w kolejce.
Nie ma to zadnego znaczenia, poza konfiguracja boot loaderow.
Natomiast napędy CD powinny być podpięte pod IDE 1,IDE 2 na płycie głównej.Kombinuj na wszelkie sposoby tymi zworkami od dysku twardego również.
IDE1 i IDE2 (lub IDE0 i IDE1) to sa pewnie jedyne zlacza IDE jakie ma na plycie ;) (zwlaszcza jesli jest to starsza plyta), pod te same zlacza podpiety pewnie ma rowniez dysk :619:

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości