Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z wirusami - POMOCY !!!!!

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Problem z wirusami - POMOCY !!!!!

Postautor: Tommy Vercetti » 22 mar 2007, o 14:57

Witam
Od niedawna mam na kompie jakieś wirusy, które go strasznie spowolniają, objawia się to w taki sposób, że nagle podczas pracy komputer zaczyna "mielić" dyskami i strasznie spowalnia, po jakimś czasie wyskakuje w menedżerze procesów proces o dziwnej nazwie, drfXXXXXXX (XXXX to jakieś liczby) i połączenie z internetem zostaje zakończone. Do niedawna wystarczyło proces zakończyć i na jakiś czas miałem spokój, ale od dwóch dni po zakończeniu tego procesu polączenia nie daje się ponownie nawiązać, wyskakuje komunikat, że modem nie jest skonfigurowany do wybierania numerów zewnętrznych, albo jest już w użyciu.
Zeskanowałem kompa hijackthisem, ale on nic nie znalazł, zeskanowałem Ad_Awarem i Ad_Aware znalazł mi w trybie awaryjnym kilka trojanów i wirusów, usunąłem je killboxem, sytuacja się poprawiła, bo komputer nie "mieli" już dyskami i system nie spowalnia, ale pozostał mi problem z netem :(
Po połączeniu się działa przez kilka minut, po czym połączenie zostaje zakończone i pojawia się znó ten komunikat, jak wyłacze sazilanie modemu i zamkne i ponownie otworze program obsługujący modem, to znowu udaje mi się nawiązać na pare minut połączenie, jednak za jakiś czas ponownie zostaje zakończone :(
Z netem łącze się za pośrednictwem Blue Connect, modem Siemens ES75, program do obsługi modemu to EdgeSpeed75Manager produkcji Netkom Software.

Co mam zrobić, by komputer normalnie funkcjonował i by połączenie nie znikało co chwila ??

POMOCY !!

Aha, propozyje, typu format dysku od razu odpadają !!

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 22 mar 2007, o 16:13

Ani chybi jakiś dialer próbujący przejąć połączenie z siecią.
Google zaatakowane hasłem
dialer drf
zwracają parę sensownie wyglądających linków. Np.:
http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t56199.html

--
MDz

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Postautor: Tommy Vercetti » 22 mar 2007, o 17:58

Dialer ??
To chyba najgorsze, co mogło sie przyplątać :(
Czy jeśli korzystam z Blue Connect, to dialer może mi "nabić" rachunek na kosmiczną kwotę ??

[ Dodano: 23-03-2007, 06:13 ]
Nie moge sobie dać rady z tym trojanem, rozłącza neta co chwila , nie moge nawet napisać posta na forum (teraz pisze z kompa u kumpla), w jaki sposób mam pokonać go off line ??
Hijackthis nie daje rady, Ad-Aware też nie, co robić ?
W dodatku mam strasznego pecha, skanowałem kompa skanerem on-line BitDefender, miałem już ponad połowe zeskanowane i wyłączyli mi prąd, po ponownym uruchomieniu kompa Bit Defendera nie daje się ponownie odpalić, a z netem nie moge się połączyć, by zassać go ponownie i zeskanować PC :(

POMOCY :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 23 mar 2007, o 10:23

Podaj dokładnie nazwę tego wirusa wraz z jego cyframi.
Poszukaj go w katalogu C:\windows\system32

Uruchom narzędzie 'msconfig' i sprawdź co startuje wraz z systemem.
Przeskanuj kompa MKS Vir On line (trzeba pobrać silnik i bazę danych)
Lub zainstaluj sobie testową wersję Nod32 i spróbuj nim przeskanować.

P.S. Jeśli znajdziesz w katalogu system32 ten plik z wirusem to usuń go w trybie awaryjnym.

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Postautor: Tommy Vercetti » 23 mar 2007, o 21:10

Po przeskanowaniu Bit Defenderem mam święty spokój, jak narazie, ale nie wiem, jak długo, w tym katalogu nie ma tego wirusa, ale on zainfekował mnóstwo plików, wg BitDefendera miałem łącznie coś koło 1000 różnych wirów, od robaków zaczynając, a na trojanach kończąc :?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 mar 2007, o 10:40

Witam. Proponuję zainstalowac Windows Defender - jest naprawdę skuteczny i działa w czasie rzeczywistym.

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Postautor: Tommy Vercetti » 24 mar 2007, o 17:57

Ratunku, nie mam wirusów, a net dalej nie działa, co robić ??
W dodatku rozwaliła mi się płyta instalacyjna win XP i nie moge zrobić reinstalacji systemu, zainstalowałem tymczasowo win 2000, w win XP dodatkowo pojawiły się problemy z bibiloteką Visual ++, czy wirusy mogły uszkodzić pliki systemowe Windowsa i dlatego net nie działa pomimo braku wirusów ??

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 mar 2007, o 18:43

Ciężka sprawa bez CD... szkoda, że nie masz kopii zapasowej płyty.
Tak to by się przywróciło oryginalne pliki systemowe i można coś działać.
Ja tak zrobiłem w razie gdyby oryginalna CD mi się popsuła.
Może sprobuj zrobić przywracanie systemu do momentu w którym miałeś jeszcze internet.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości