Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

access point

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

kaizen1
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2007, o 20:23
Lokalizacja: wer
Kontaktowanie:

access point

Postautor: kaizen1 » 16 mar 2007, o 18:10

Wiekszosc ludzi majacych wifi w domu przez punkt dostepowy hasluje dostep. Moje urzadzenie jest po niemiecku i za chol... nie jestem w stanie dojsc gdzie tam sie passwd zaklada, ale nauczylem sie udostepniac net wszystkim ktorych mac karty sieciowej mam w bazie (czyli jakies 4 laptopy i jeden palmtop).

Pytanie jest nastepujace: czy to wystarczy? czy latwo jest zlamac takie zabezpieczenie? Czy moze jednak tej obcji z haslem szukac?

Pozdrawiam serdecznie

Dariusz kalkulator OC acoc.pl
Ostatnio zmieniony 1 paź 2012, o 15:20 przez kaizen1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 16 mar 2007, o 23:59

Chodzi Ci o haslo dostepu do AP ?? Czy szyfrowanie transmisji WiFi ??

Jesli o to pierwsze, to warto zalozyc haslo, choc lepsze AP i tak uniemozliwiaja zmiane konfiguracji przez radio, jedynie przez polaczenie kablowe da sie "wejsc w ustawienia".

Jesli zas o szyfrowanie transmisji, to... kazde zabezpieczenie da sie zlamac, WEP'a nawet dosc niskonakladowo, z WPA juz jest gorzej, ale tez do zlamania, wszystko zalezy od uporu. MAC mozna rowniez podmienic.
Szczerze... jesli komus bedzie zalezalo, to nie powstrzyma go ani WPA ani MAC, Ale mysle ze spokojnie mozesz sobie odpuscic i zostawic jak jest, zwlaszcza jesli ta siec masz o malym zasiegu (dom i bezposrednia okolica).

kaizen1
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2007, o 20:23
Lokalizacja: wer
Kontaktowanie:

Postautor: kaizen1 » 19 mar 2007, o 14:00

Dzieki za odpowiedz :)
Zastanawialem sie i przyznam, ze troche martwilem. Jest dla mnie jasne, ze jak ktos bedzie cjhcial to da rade. Widz w tym, ze hackerowi nie bedzie sie chcialo, a wsytarczy mi ochrona przed nieoduczonymi dzieciakami ktorzy wlamuja sie dla draki. Zasieg wifi jest niewielki i ciesze sie, ze takie zabezpieczenia jak mam wystarcza :)

Jeszcze raz dzieki ;))

Pozdrawiam

Dariusz
Ostatnio zmieniony 2 paź 2012, o 07:53 przez kaizen1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 20 mar 2007, o 08:56

naprawdę niemasz co się obawiać

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości