Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Komp mi się resetuje...dlaczego? POMOCY ;( Nowe informacje

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
gringozam
-
-
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2006, o 19:55
Lokalizacja: Zamość

Komp mi się resetuje...dlaczego? POMOCY ;( Nowe informacje

Postautor: gringozam » 24 lut 2006, o 15:54

Witam! Mój problem wyglada nastepujaco! Komp co jakis czas sam mi się resetuje: kupilem nowy zasilacz i dalej to samo, sprawdzalem temperature procka i jest ok.35-40st, poodlaczalem wszystkie niepotrzebne elementy z plyty glownej, zostawilem pamiec, grafike, HDD, procka i dalej sie resetuje. Juz nawet potraktowalem dysk formatem i przeinstalowalem system i nici! Nadal pijawia sie ekran bledu (widac go ok 1 sekundy) i sie resetuje! Kolega mi powiedzial, ze to pamiec moze byc uszkodzona! A mam 2 kości i podlaczylem pojedynczo kazda we wszystkie mozliwe kombinacje i dalej to samo! Juz zupełnie nie wiem co sie stało z kompem! Moze ktos wie jak mi pomoc? Z gory dzieki!

Temat przeniosłem End
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2006, o 18:11 przez gringozam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 24 lut 2006, o 17:26

:) looknij :arrow: gawel :706:
;)

Awatar użytkownika
gringozam
-
-
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2006, o 19:55
Lokalizacja: Zamość

Postautor: gringozam » 24 lut 2006, o 19:00

Jak dla mnie jesteś debeściakiem :) faktycznie kondensatorki jak banki nadymane :( ale w poniedzialek powinienem to zrobić :) Mam nadzieje, ze to jest przyczyną mojego problemu :) Jeszcze raz wielkie dzięki!!!

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 24 lut 2006, o 20:33

:) :569: PAMIETAJ
...Tu należy zwrócić uwagę na jeden szczegół. Nowe kondensatory muszą być odpowiedniego rodzaju. Nie wystarczy zastąpienie ich innymi o takiej samej pojemności i napięciu pracy. W płytach głównych zastosowane są kondensatory do pracy impulsowej (kondensatory o niskiej impedancji) i na [fade]takie mają być wymienione[/fade]
:568: :706:
;)

Awatar użytkownika
gringozam
-
-
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2006, o 19:55
Lokalizacja: Zamość

Postautor: gringozam » 24 lut 2006, o 21:26

Zwróciłem na to uwagę, ale dzieki za przypomnienie:) Zapisałem to sobie i takie kupie :) tylko nie wiem czy mam sam wymieniac czy nie! Chodze do technikum elektronicznego, ale jakos nie mam duzego (minimalnego) doswiadczenia :/ ale chyba dam kumplowi do zrobienia :)
p.s. kumpel z ciekawosci sprawdzil u siebie kondensatory i ma az 8 zlych a komp mu chodzi ok, a ja mam 4 spuchniete i sie resetuje. No, ale on ma inna plyte. Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc!

czarutek

Postautor: czarutek » 25 lut 2006, o 10:50

Sprawdź jeszcze kontakt slotów AGP i PCI (zwłaszcza karty sieciowej, jeśli jest).

kapsel85
-
-
Posty: 161
Rejestracja: 24 paź 2005, o 11:30
Lokalizacja: Białystok

Postautor: kapsel85 » 18 mar 2006, o 12:51

potwierdzam wymianę kondensatorów na płycie głównej. Kolega miał ten sam problem na płycie abita. Gdy odbierał, komputer z serwisu, dowiedział się, że wymienione zostały kondensatory.

Awatar użytkownika
gringozam
-
-
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2006, o 19:55
Lokalizacja: Zamość

Postautor: gringozam » 24 mar 2006, o 23:16

Dlugo z tym zwlekałem, ale wkoncu znalazlem czas na zmiane tych kondensatorów :) BRAWO :) Już mi się nie resetuje (samoczynnie) - dziękuje za pomoc! Teraz tylko zawiesza mi się,ale to juz wina starego kompa :( A swoja droga czy:
Athlon 850 MHz
256 SD-RAM
powinien się zawieszać na Win XP SP1? Ale jeśli się komp zawiesza to chyba wina dysku, czy mam racje? A ja posiadam Samsunga od 6 lat. (a Samsungi słyną ze złej opinii). Jak sądzicie? Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 24 mar 2006, o 23:45

A swoja droga czy:
Athlon 850 MHz
256 SD-RAM
powinien się zawieszać na Win XP SP1?
Nie... nie powinien sie zawieszac... na zadnym systemie.
Ale jeśli się komp zawiesza to chyba wina dysku, czy mam racje?
Mowisz jakby jedno wynikalo z drugiego... tak nie jest. Moze wynikac jesli dysk jest walniety, ale nie jest to jednoznaczne.

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 25 mar 2006, o 09:01

A w jakich sytuacjach komp sie zawiesza ? np. przy grach, zbyt duzej ilosci wlaczonych programow, zaraz po starcie windowsa ????????????????????

Awatar użytkownika
gringozam
-
-
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2006, o 19:55
Lokalizacja: Zamość

Postautor: gringozam » 25 mar 2006, o 09:52

Pewnego razu właczylem kompa i gdy tylko sie wlaczyl to sie zawiesil, innym razem gdy włączylem Winampa oraz w zupełnie innych sytuacjach zupełnie przypadkowych. System sobie zainstalowalem 2 dni temu, i z 3 partycji formatowałem 2 wiec zadnego syfu nie mam!

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 mar 2006, o 10:26

Pewnego razu właczylem kompa i gdy tylko sie wlaczyl to sie zawiesil, innym razem gdy włączylem Winampa oraz w zupełnie innych sytuacjach zupełnie przypadkowych. System sobie zainstalowalem 2 dni temu, i z 3 partycji formatowałem 2 wiec zadnego syfu nie mam!
Może być ubity RAM, jak masz opcję to podmień.

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 25 mar 2006, o 11:55

mozesz miec konflikt urzadzen. Ja np.przez 2 lata nie mialem w sumie PC bo co chwile byl w naprawie jak sam dopiero doszlem system zawieszala karta muzyczna :o .po wymianie zero wieszeń i jest git.na poczatek zrob test pamieci program podrzuce pozniej

[ Dodano: 25-03-2006, 11:20 ]
Tutaj masz program do testowania Ramu.Ściagasz go rozpakowywujesz go ,i same pliki kopiujesz na dyskietke nie folder tylko same pliki z niego.Uruchamiasz PC by stacja dyskietek sprawdzana byla pierwsza (opcje w bios).Po załadowaniu programu wybierasz Qiuck test u mnie trwa on okolo 10 min i jesli w kolumnie TEST:bedzie pisac PASS to ram wporzadku gdy failed to uszkodzony.powodzenia w razie pytan chetnie pomoge
Załączniki
Ram.rar
(204.19 KiB) Pobrany 705 razy

gringoZMC

Postautor: gringoZMC » 25 mar 2006, o 12:47

chyba mi konto zablokowali (nie wiem czemu) bo sie zalogować nie mogłem a zalezy mi na czasie i nowe konto założyłem :) Dzieki za programik :) postaram się sprawdzic i poinformuje was o rezultatach :) A co do pamieci to mam w 2 kostkach i pozniej przetestuje jak działaja :)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 mar 2006, o 13:22

chyba mi konto zablokowali (nie wiem czemu) bo sie zalogować nie mogłem a zalezy mi na czasie i nowe konto założyłem :) Dzieki za programik :) postaram się sprawdzic i poinformuje was o rezultatach :) A co do pamieci to mam w 2 kostkach i pozniej przetestuje jak działaja :)
No co Ty ? Podeslę Ci na PW nowe hasło i się zalogujesz, poźniej zmienisz :)
A to konto zostanie usunięte.

gringoZMC

Postautor: gringoZMC » 25 mar 2006, o 14:20

Nadal nie moge sie zalogowac na "gringozam" :( nawet z nowym hesłem :(

Mam złą wiadomość :( Komp nadal się resetuje :( Jakies 4 godziny wczoraj siedzialem i sie nie resetował a teraz znow zaczyna :( Sprobuje teraz pamiec wyjac (1 kosc) a pozniej na zmiane :( o efektach bede was informowal :)

Awatar użytkownika
gringozam
-
-
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2006, o 19:55
Lokalizacja: Zamość

Postautor: gringozam » 25 mar 2006, o 14:31

No juz się zalogowałem na "gringozam" :) Poproszę o usunięcie konta "gringoZMC" , bo jest zbędne.

Edit #1. Jak narazie pracuje od ok.10 minut na 128 MB pamięci i czekam na efekty :)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 26 mar 2006, o 21:38

No juz się zalogowałem na "gringozam" :) Poproszę o usunięcie konta "gringoZMC" , bo jest zbędne.

Edit #1. Jak narazie pracuje od ok.10 minut na 128 MB pamięci i czekam na efekty :)
No i jak tam efekty ?
Czy już całkiem się zresetował ? :twisted:

Awatar użytkownika
gringozam
-
-
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2006, o 19:55
Lokalizacja: Zamość

Postautor: gringozam » 27 mar 2006, o 16:38

No efekty mnie załamują :( Wciaz mi sie resetuje :( niestety:( W komunikacie o bledzie bylo cos napisane o wymianie sterownikow karty graficznej na nowe lub o wymianie BIOSu :/ a jak się wymienia BIOS :? :562:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 28 mar 2006, o 12:31

No efekty mnie załamują :( Wciaz mi sie resetuje :( niestety:( W komunikacie o bledzie bylo cos napisane o wymianie sterownikow karty graficznej na nowe lub o wymianie BIOSu :/ a jak się wymienia BIOS :? :562:
Bios to Ty zostaw :)
A jak ma się sprawa zasilacza?
Podmieniałeś na inny ?

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości