Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z routerem ADE-4100 zawiesza się dziwnie...

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Problem z routerem ADE-4100 zawiesza się dziwnie...

Postautor: end » 24 mar 2008, o 12:30

Witam. Mam taki problem ostatnio z tym routerem, że np. za dnia działa ok, gdy po nocy wstaję rano odpalam PC to np. gadu-gadu działa, ale nie wchodzą mi żadne strony i nie mogę wejść do routera - dopiero po wyłączeniu zasilania router "wstaje".
Problem występuje nie tylko u mnie, ale u wszystkich w sieci i jak na razie to nie mam pomysłu...
To pewnie wina tego, że te routery się nadają... ale do utylizacji. Niestety nie było mnie stać na zakup czegoś lepszego...

Może update nowego firmware coś da?

Mam w domu ADE-4000 też się dziwnie popsuł, bo jak chcę do niego wejść przez 10.0.0.2 to wyskakuje monit o login i hasło, ale nie działa, bo po wpisaniu domyślnego hasła i loginu jakie powinny być po resecie router ciągle wyświetla monit o login i hasło.
Przez USB raz jest wykrywany raz nie - zależy od tego jaki ma kaprys ;)

Awatar użytkownika
fajny
-
-
Posty: 31
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:51
Lokalizacja: Słupca
Kontaktowanie:

Postautor: fajny » 25 mar 2008, o 13:02

Mam podobny problem jak ty z loginem i hasłem tylko inny router :597: TP-LINK TL-WR543G ale mi to nie przeszkadza.
Co do pierwszego podejrzewam, że zwiana firmware naprawi problem :610:

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 25 mar 2008, o 16:12

Naprawi albo i nie naprawi... pewnie sie jakos dziwnie przywiesza... czy on ma watchdoga? Choc z watchdogami tez bywa problem w takich urzadzeniach, to warto sprobowac.
Mozesz tez zerknac czy sie aby nadmiernie nie grzeje, ostatnio w ap zaczynam wstawiac dodatkowe chlodzenie. Ale ogolnie... to one ciagle sie nadaja jedynie do malutkich sieci, albo jako modemy (z powylaczanymi wszelkimi zbednymi opcjami).

Awatar użytkownika
fajny
-
-
Posty: 31
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:51
Lokalizacja: Słupca
Kontaktowanie:

Postautor: fajny » 28 mar 2008, o 19:57

Ponowne proszenie o podanie loginu i hasła moim zdaniem to dletego, że masz inne Ip niż początkowe ip routera spróbuj zmienić ip kompa na takie jakie ma w adresie stronka do routera i dopiero dawaj na tą stronkę

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 30 mar 2008, o 10:14

Ponowne proszenie o podanie loginu i hasła moim zdaniem to dletego, że masz inne Ip niż początkowe ip routera spróbuj zmienić ip kompa na takie jakie ma w adresie stronka do routera i dopiero dawaj na tą stronkę
W połączeniu sieciowym ustawiam na automatyczne IP i jak już mam połączenie router-PC to tam widać dokładnie, że brama domyślna to 10.0.0.2 więc żeby wejść do routera muszę wklepać to 10.0.0.2 i nic innego. IP komputera jest 10.0.0.3.

Wracając do ADE-4110 to problem występuje nadal i występuje coraz częściej, nie jest to wina przegrzania, bo dla pewności zainstalowałem wiatraczek i poza tym nic w środku sie nie grzeje , zasilacz też w porządku.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości