Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Tutorial - Code::Blocks + GCC + OpenOCD + STM32 + Linux

przemof-s
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2016, o 22:04

Tutorial - Code::Blocks + GCC + OpenOCD + STM32 + Linux

Postautor: przemof-s » 20 maja 2016, o 22:41

Przedstawiony tutorial dotyczy głównie konfiguracji Code::Blocks, umożliwiającej pisanie i debugowanie kodu w języku C/C++, m.in. dla mikrokontrolerów z rodziny STM32. Opis zrealizowany został na przykładzie płytki STM32F4DISCOVERY. Jednak przedstawioną metodę można wykorzystać do konfiguracji innych układów z tej rodziny. Prezentowany opis zawiera informacje dotyczące konfiguracji: Code::Blocks + GCC ARM Embedded Toolchain + OpenOCD + STM32CubeMX + STM32F4Discovery + Linux.

Dla układów STM32 jest już dostępne gotowe, zintegrowane środowisko programistyczne: System Workbench for STM32 (SW4STM32), który bazuje na środowisku Eclipse. Jaki jest więc sens samodzielnego składania środowiska? Autor nie lubi środowiska Eclipse, nie odpowiada mu jego rozmieszczenie okien, obsługa, po prostu źle mu się w tym środowisku pracuje. Jest to wystarczający powód.

Ze względu na dużą objętość tutoriala, został umieszczony w załączniku, w postaci pliku pdf. Dodatkowo umieszczono plik *.zip zawierający strony www, do których odnosi się tutorial (na wypadek ich "zniknięcia" z sieci internet).
Załączniki
Tutorial Code-Blocks.zip
Źródła wykorzystywane w tutorialu
(2.42 MiB) Pobrany 71 razy
Tutorial Code-Blocks, Rev. 0.4.pdf
Code::Blocks + GCC ARM Embedded Toolchain + OpenOCD + STM32CubeMX + STM32F4 + Discovery + Linux
(1.51 MiB) Pobrany 105 razy

Wróć do „ARM (STM32, NXP, Stellaris i inne)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości