Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

No to może rozruszamy STM na tym forum

a_brzoza
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 23 lut 2006, o 13:26
Lokalizacja: Siemiątkowo
Kontaktowanie:

No to może rozruszamy STM na tym forum

Postautor: a_brzoza » 29 gru 2012, o 18:23

Witam wszystkich,
Pobawiłem się troszkę AVR'ami.
Teraz chcę się pobawić STM32. Zacząłem od STM32F4DISCOVERY. Taniocha za 50 zł na Farnell dostałem. Do tego zintegrowany ST-LINK/V2 do programowania i debagowania. Wystarczy kabelek USB i w drogę.
Teraz dokupiłem DM-STF4BB (LAN, RS232, microSD) i dedykowany wyświetlacz DM-LCD35RT z panelem dotykowym. Czyli jest wszystko do zabawy :D Środowisko Keil.
Pod nóż poszły przykłady z pudełka.
Nie jestem orłem w C, więc zachęcam wyjadaczy do pomocy żółtodziobowi.
Pierwsze co, to problemik z panelem dotykowym i jego kalibracją. 320 i 240 punktów nie pokrywa mi się wyświetlaczem. Do tego jest duża rozbieżność po kalibracji. Nie mogę dojść gdzie jest błąd w przykładzie.

Awatar użytkownika
Łukasz Krysiewicz
-
-
Posty: 143
Rejestracja: 8 cze 2011, o 20:03

Re: No to może rozruszamy STM na tym forum

Postautor: Łukasz Krysiewicz » 31 gru 2012, o 00:13

Pierwsze co, to problemik z panelem dotykowym i jego kalibracją. 320 i 240 punktów nie pokrywa mi się wyświetlaczem. Do tego jest duża rozbieżność po kalibracji. Nie mogę dojść gdzie jest błąd w przykładzie.

Soft do kalibracji masz napisany pod DM-STF4BB dla DM-LCD35RT ?
Ilu punktowy jest kalibracja? Jak wyglądają obliczenia ?
Algorytm poproszę to zerknę w wolnej chwili.

Wróć do „ARM (STM32, NXP, Stellaris i inne)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości