Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z zaprogramowaniem LPC2378

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Problem z zaprogramowaniem LPC2378

Postautor: Sova » 19 sie 2008, o 13:13

Witam,

Chciałbym się zapytać, czy ktoś z was, szanowni forumowicze, miał kiedyś problem z zaprogramowaniem nowo kupionego układu. Jak w tytule pracuję(raczej chcę pracować :) ) na LPC2378. Staram się go zaprogramować przy pomocy Flash Magic przez ISP. Problem pojawia się na pierwszym kroku, przy synchronizacji.

Zbadałem wszystkie linie łączące scalak z komputerem, wszytko działa jak należy. Konwerter napięć też reaguje na wszystko tak jak powinien. Zajrzałem do "Users Manual" i w rozdziale 27 wyczytałem, że podczas programowania pierwszy kontakt jaki zachodzi, to gdy Host wysyła do scalaka znak '?', a układ sam powinien się na jego podstawie zsynchronizować i odesłać łańcuch znaków "Synchronized" + nowa linia. U mnie po wysłaniu znaku '?', układ odsyła jakieś śmieci. Gdy, tak jak w dokumentacji piszą, ja nadaje mu ten sam łańcuch "Synchronized" on powtarza każdy znak, jednak, nie odsyła tego co powinien, tylko znów jakieś dziwne śmieci.(po każdym nadanym znaku odsyła jeden, ale nie taki jaki powinien)

Na podstawie jego zachowania wiem, że nie zabiłem go podczas lutowania, jednak nie mam pojęcia, czemu reaguje tak, jak reaguję. Myślałem, że może dałem za długi kabel, jednak po skróceniu go do 15cm, nadal jest tak samo. Nie mogą na to wpływać też pulsacje sieciowe, bo układ zasilany jest napięciem podwójnie stabilizowanym, a dodatkowo dałem mu dość duże pojemności filtrujące.

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Sova

dezydery
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2005, o 22:19
Lokalizacja: Białystok

Postautor: dezydery » 19 sie 2008, o 22:30

Witam
Zadam banalne pytanie.Czy nózka nr 76 P2.10 jest podciągnieta rezystorem do zasilania i czy na czas programowania isp jest zwierana do masy?

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Postautor: Sova » 20 sie 2008, o 12:24

Tak jest podciągnięta do zasilania, do programowania jest zwierana - robiłem to na podstawie schematu MCB2300, który znalazłem na stronie keil.com, blok ISP jest identyczny jak tam. Głównie cały schemat bazuje na schemacie tej płytki, tylko usunąłem niepotrzebne mi rzeczy.

Przebieg na ~EINT0(nóżka 76) wygląda następująco:

0V - po podłączeniu do PC takie napięcie właśnie mam cały czas
po włączeniu Flash Magic i kliknięciu startu:
0V - krótko
3V - krótko
0V - krótko
3V - długo
kończy na 0V i wywala błąd

Przebieg na ~RESET(nóżka 24):

0V - po podłączeniu do PC
po włączeniu Flash Magic i kliknięciu startu:
0V - krótko
3V - krótko
0V - krótko
3V - krótko
0V - długo
3V - krótko
kończy na 0V i wywala błąd

3V rozumiem jako stan wysoki, tam dokładnie to jest 3,2 - 3,3, na oscyloskopie nie widzę dokładnie, a nie pamiętam ile pokazywał woltomierz.

Wróć do „ARM (STM32, NXP, Stellaris i inne)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości