Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

[problem]Konfiguracja Eclipse + cygwin + gnuarm

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

[problem]Konfiguracja Eclipse + cygwin + gnuarm

Postautor: Wojtek » 3 maja 2008, o 15:45

Zainstalowałem Eclipse (wersja 3.3.2 - najnowsza), Cygwin (najnowsza instalacja) Gnuarm (wersja 4.1.1) wszystko zgodnie z opisem w kursie EP i książce "LPC2000 - mikrokontrolery z rdzeniem Arm7". Wszystkie ścieżki jaki miały być ustawione w zmiennych środowiskowych zostały ustawione. Do tego zestaw Zl9ARM + dipARM z LPC2142. Pierwszy projekt zrobiony zgodnie z opisem w książce czyli import przykładowego projektu z plików do książki (mają się kolejno swiecić diody) - niestety niby na polecenie "build all" reaguje i coś robi ale w efekcie nie otrzymuję pliku .hex ani .elf.
W zakładce problems mam komunikaty:

Kod: Zaznacz cały

1. "Error launching external scanner info generator (g++ -E -P -v -d D :/Programy_ARM/.metadata/.plugins/org.eclipse.cdt.make.core/specs.cpp)" 2. "Error launching external scanner info generator (gcc -E -P -v -dD D:/Programy_ARM/.metadata/.plugins/org.eclipse.cdt.make.core/specs.c)"
a w zakładce "Console" mam komunikat:

Kod: Zaznacz cały

**** Build of configuration Debug for project led **** (Exec error:Nie mo?na odnale?? okre?lonego pliku)
Może jakieś sugestie? Czy coś jeszcze trzeba ustawiać w Eclipse?
Dołaczam pliki z przykładowego projektu.

[ Dodano: 04-05-2008, 11:40 ]
OK, po chwili zabawy z ustawieniami (pomógł mi ten materiał http://www.yagarto.de/howto/yagarto2/index.html ) udało mi się w końcu zmusić to środowisko do jakiegoś "psłuszeństwa" :) program mi się kompiluje, plik.elf też mam ale powstał inny problem dlaczego powatają tak duże pliki? Dla .hex mam ok132kB (to jet oczywiście to co pokazuje windows) a dla .elf aż 347kB. Chciałem przetestować JTAG ZL14PRG (Programator-interfejs OCD-JTAG (Wiggler) dla procesorów ARM z www.kamami.pl ) z programem Scarabeus ( www.kristech.pl ) ale mam wersje demo (do 16kB) i niestety oprócz połaczenia z układem dalej program nic nie robi bo mówi że widzi 48kB plik elf a może tylko do 16. Co trzeba by było pozmieniać w projekcie aby zmniejszyć pliki wynikowe?

[ Dodano: 05-05-2008, 07:44 ]
Poradziłem sobie również (dzięki podpowiedzi autora książki "LPC2000 - mikrokontrolery z rdzeniem Arm7") z wielkością plików. Wystarczyło :) zamienić kod pisany w C++ (wyrzuciłem klasy) na kod pisany w C.

Ale mam następne pytanie :) bo skoro mi się udało zmniejszyć pliki to zacząłem się bawić debugerem "Scarabeus" ( www.kristech.pl ), Bawił się ktoś tym programem? bo jeśli nie to nie będę kontynuował tego wątku i można go będzie zamknąć
Załączniki
rozdz4przykl1.zip
(49.08 KiB) Pobrany 540 razy

Wróć do „ARM (STM32, NXP, Stellaris i inne)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości