Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

ZL10ARM+ZL9ARM+FLASH UTILITY = PROBLEM

Pietrek
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2007, o 10:01
Lokalizacja: Pod Warszawą

ZL10ARM+ZL9ARM+FLASH UTILITY = PROBLEM

Postautor: Pietrek » 18 maja 2007, o 10:56

Witam
Pare dni temu zakupiłem tytułowy zestaw. Po włączeniu zasilania uruchomił się jakiś wgrany programik typu linijka świetlna. Niestety mimo wielu różnych prób nie udało mi się zaprogramować układu. Na początku problem był z wybraniem układu we Flash Utility więc zacząłem uruchamiać go z linii poleceń czymś takim:
C:\Philips\LPC210x_ISP.exe "program.hex" 12000 LPC2148 COM1: 19200 1
Ustawiłem zworki tak jak to opisano w wątku sprzed roku tj.:
"
- JP10 w pozycji 2-3,
- JP11 w pozycji 2-3,
- JP15 lepiej w 1-2,
- JP2 w 1-2,
- JP3 i JP9 w 1-2,
- JP22 w 1-2.
ISP Flash Ultility ustaw nastepujaco:
- zaznacz "Use DTR/RTS...",
- znaznacz "Execute Code..."
"
Niezależnie co próbuję zrobić w programie, wypluwa mi "Cannot communicate with test board". Sprawdzałem już wszytko po 10 razy: kabel, coma w kompie, zworki... a Flash Utility jak nie pracował tak nie pracuje. Oczywiście po przestawieniu JP2 na 2-3 wgrany program "linijka świetlna" może sobie dalej działać. Czy ktoś ma pomysł co z tym można jeszcze zrobić ? Kupiłem ten zestaw żeby nie tracić czasu na robienie własnego, a i tak tracę na uruchomienie. Będę wdzięczny za pomoc.

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 18 maja 2007, o 11:37

no własnie - podobno flash utility programuje LPC2148 - mnie sie nie udało. Dokładnie taki zestaw ja programuję bez problemu za pomoca Falsh Magic do pobrania z http://www.flashmagictool.com/ - problem zdecydowanie znika :)
Pazdr
T.

Pietrek
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2007, o 10:01
Lokalizacja: Pod Warszawą

Postautor: Pietrek » 8 lip 2007, o 17:35

Witam ponownie. Miałem pewien niezaplanowany wyjazd i dopiero teraz mogłem powrócić do bawienia się ARM-em. Zestaw ruszył z kopyta pod FlashMagic-iem za co wielkie dzięki, ale natrafiłem na kolejny problem. Wgrałem sobie jeden z dostarczonych z zestawem programów do demonstrowania buzzer-a. Uruchamiam go, wyświetla się napis na LCD itp. itd. ale buzzer milczy :632: Zworki mam dobrze ustawione. Buzzer jaki jest wlutowany na płytkę (fabrycznie :602: ) to KPT-1410. Czy mógłby mi ktoś kto ma wymienioną w temacie płytkę, podać jaki ma typ buzzer-a ? Wydaje mi się, że to co ja mam zacznie wyć przy min. 12V. Jest to oczywiście niemożliwe do wysterowania przez procesor zasilany 5V :636:

marek1
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:46
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: marek1 » 8 lip 2007, o 18:46

Niestety jest to normelne dla tej płyty i procesora. Buzzer jest podłączony do piny który w 2138 jest standardowym pinem IO, a w 2148 jest to interface USB i nie może być sterowany programowo (tak przynajmniej jest w dokumentacji do procesora).
Wynika z tego że aby buzzer ruszył trzeba przepiąć go na inny pin IO.

Pozdrawiam

Wróć do „ARM (STM32, NXP, Stellaris i inne)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości