Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Eclipse i olbrzymi plik .HEX

ar2ras
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 16 mar 2007, o 02:12
Lokalizacja: Łódź

Eclipse i olbrzymi plik .HEX

Postautor: ar2ras » 16 mar 2007, o 03:17

Witam Wszystkich, właśnie zacząłem przygodę z ARM-ami i już na samym początku pojawił się duży problem. Otóż używając do kompilacji środowiska ECLIPSE w połączeniu z Cygwinem, wyjściowy plik HEX jest o wiele wiele większy, niż plik wynikowy otrzymany po kompilacji przez uVision3. Przykładowo ten sam program pod uVision zajmuje 2kB a pod Eclipse 132kB. Tak wiec problem jest ogromny gdy ma się na pokładzie ARM-a ze 128kB flash, a nie chce używać tego komercyjnego uVision, skoro jest świetny Eclipse. Być może ktoś rozwiązał ten problem (może kwestia konfiguracji) i będzie w stanie mi pomóc?

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 17 mar 2007, o 09:14

Wklej tu makefile z eclipse i mniej więcej zarysuj co ten program robi, z jakich funkcji korzysta (np printf itp)

piotreklc60
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2006, o 22:56
Lokalizacja: Przemyśl

Postautor: piotreklc60 » 18 mar 2007, o 20:27

Miałem ten sam problem.
Spróbuj zainstalować Cygwina tylko dokładnie tą wersję która była opisana w kursie w EP a nie żadną nowszą.

ar2ras
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 16 mar 2007, o 02:12
Lokalizacja: Łódź

Postautor: ar2ras » 21 mar 2007, o 14:27

:) Sprawa się wyjaśniła, otóż tak czy inaczej .HEX generowany przez kompilator nie jest rzeczywistym kodem maszynowym wrzucanym na procka, jest on ok. 2.8 raza większy, czyli spokojnie mieści się w mojej pamięci. Problem tkwił w czym innym.Do programu napisanego w C++ dołączana jest biblioteka o stałej wielkości ok 60KB niezależnie od liczby klas.

majeranek
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2008, o 12:16
Lokalizacja: Mielec

Postautor: majeranek » 6 lip 2008, o 13:02

Połączyłem środowisko Eclipse, yagarto\openocd-2007re204-setup-rc01.exe z Cygnusem i uzyskałem mały rozmiar kodu.
Przetestowane na ledach.hex 1,7kB i lcd.hex 7kB. Używam LPC2138.

Wróć do „ARM (STM32, NXP, Stellaris i inne)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości