Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

LM3S9B95 - serwer WWW

zielonyL
-
-

LM3S9B95 - serwer WWW

Postautor: zielonyL » 25 kwie 2018, o 11:05

Na wstępie chciałbym przywitać forumowiczów i z góry przeprosić, jeżeli coś w moim pytaniu byłoby niejasnego.

Otóż zagadnienie wygląda w ten sposób. Mikrokontroler pełni funkcję sterującą za pomocą interfejsu I2C(aplikacja konsolowa napisana w C, wprowadzanie konkretnych parametrów, wyświetlanie ich) dla układu FPGA który ma za zadanie "sparametryzować" analogowy sygnał wideo doprowadzony na wejście, który jest przetworzony na cyfrowy, i właśnie układ FPGA "pracuje" na tym sygnale zmieniając rozdzielczość, kodowanie, bitrate itd, następnie sygnał jest ponownie kodowany i podawany na wyjście.
Mam do wykonania stronę WWW dostępną pod adresem IP naszego układu, który jest dołączony do sieci LAN. Strona ma za zadanie umożliwić użytkownikowi zmianę tych parametrów, które domyślnie możemy zmieniać z poziomu linii poleceń. Czy byłby ktoś w stanie nakreślić mi, w jaki sposób można zrealizować takie zagadnienie? Proszę o ewentualne dodatkowe pytania.

Dzięki serdeczne!

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-

Re: LM3S9B95 - serwer WWW

Postautor: Jacek Bogusz » 26 kwie 2018, o 08:33

Wiele razy publikowaliśmy w EP projekty różnych sterowników z wbudowanym serwerem web. Były przykłady dla procesorów STM32, AVR i innych. Wystarczy nieco pogrzebać w archiwach EP, które są otwarte i darmowe. Na przykład, od razu i "z palca" znalazłem to -> https://ep.com.pl/artykuly/10409-ARSER_ ... h_cz_.html. Wydaje mi się, że najłatwiej byłoby użyć mikrokontrolera lub mikrokomputera i za jego pomocą sterować dołączoną aplikacją. Osobiście wybrałbym już raczej mikrokomputer lub moduł Wi-Fi np. z ESP32. Nie pokazujesz schematu interfejsu, więc trudno podpowiedzieć coś konkretnie...

Wróć do „ARM (STM32, NXP, Stellaris i inne)”