Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Programowa obsługa magistrali I2C w mikrokontrolerach PIC

kuba_e

Programowa obsługa magistrali I2C w mikrokontrolerach PIC

Postautor: kuba_e » 14 lip 2003, o 21:35

Witam i zaznaczam odrazu że jestem zupełnym nowicjuszem.

Przejdę więc do sedna sprawy. Interesuję się mikroprocesorami PIC. W niektórych procesorkach (np. PIC16F877) są wyjścia SDA i SCL, które służą do podłączania układów w inferfejsie I2C. Chodzi mi o to, aby takie układy (chodzi mi konkretnie o pamięć szeregową) podłączyć do procesorka (ja mam PIC16F628) które nie mają tych wyprowadzeń. Czy to jest możliwe? Słyszałem o takim czymś jak "programowa obsługa I2C". Za wszelką pomoc z góry dziękuję ;]

Pozdrowienia, kuba_e@poczta.onet.pl.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2007, o 13:36 przez kuba_e, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Postautor: Gość » 15 lip 2003, o 07:24

Ja zajmuje się prockami Atmela 89S.... i 90S..... Od niedawna zainteresowałem się I2C i napisałem algorytm obsługi madistrali dla 90S mimo braku w nim dedykowanych lini sprzętowych. Wystarczy dokładny opis działania standardu I2C i można samemu "poudawać" ten system na liniach dowolnego portu w powolnym procku. Wszystko co wiem znalazłem w sieci.

kuba_e

Postautor: kuba_e » 15 lip 2003, o 07:57

Masz może link do specyfikacji tego standardu? Byłbym bardzo wdzięczny...

Pozdrowienia, kuba_e@poczta.onet.pl.

Awatar użytkownika
franyo
-
-
Posty: 30
Rejestracja: 1 maja 2003, o 21:48
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontaktowanie:

Postautor: franyo » 28 lip 2003, o 20:29

Polecam świetną stronkę o I2C - sam się z niej uczyłem:
http://diagnostyka.win.pl/techniki/i2c.htm
Pozdrawiam

Gość

Postautor: Gość » 29 lip 2003, o 15:41

Programowa obsługa I2C nie jest trudna, jeśli urządzenie (mikrokontroler) pracuje jako master i nie musi odbierać odresu itd. Napisz do mnie na email jck.b@wp.pl, podzielę się z Tobą przykładami programów (język C i asembler)

Jacek

Wróć do „Pozostałe mikrokontrolery (PIC, MSP430, PSoC, 8051 ...)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości