Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

teensy duino 3.2 - czym programować (darmowe, CLI, Windows) ? - jaki program?

teensy-duino32
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2017, o 04:33

teensy duino 3.2 - czym programować (darmowe, CLI, Windows) ? - jaki program?

Postautor: teensy-duino32 » 4 lut 2017, o 04:56

Witam całe forum!

Jestem nowy, nie wiem czy powinienem pisać tu czy w innym dziale (w razie czego proszę o przeniesienie).

Do rzeczy: Mam urządzenia oparte o uklady teensyduino 3.2. Muszę pozwolić klientom urządzeń na samodzielne ich programowanie... Do tej pory zmuszałem klientów na moje urządzenia do instalacji na ich komputerach środowiska ARDUINO IDE z dodatkiem do teensyduino. Problem jest taki, że to dla wielu osób pewne utrudnienie i kłopoty z tym związane. Dlatego chciałbym napisać program z GUI (znam kilka języków programowania), w postaci "wizarda", który będzie odpalał inny program (ten którego szukam), najlepiej darmowy i koniecznie uruchamiany z linii poleceń systemu, który pozwoli zaprogramować urządzenie przez użytkowników.... Chodzi o to aby dostępny kod (w języku C) skompilować i wgrać do urządzenia (tak jak pisałem na teensyduino). Program taki musi być na licencji umożliwiajacej go wykorzystanie / powielanie we własnym sofcie (to chyba zrozumiałe), najlepiej w języku angielskim i działać pod Windowsem (najlepiej bez jakichś wymagajacych zależności). Co polecicie Państwo? Chodzi też o w miarę proste reagowanie na błędy, wykrywanie urządzenia (czy jest podłączone do USB), itd. itd.

Dziękuje za wszelkie sugestie i uwagi!

Wróć do „Pozostałe mikrokontrolery (PIC, MSP430, PSoC, 8051 ...)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości